Ráj výhledů. A rodiny.

Houpání, cyklistika, horolezectví a turistika s celou rodinou v oblasti Wechsel - St. Corona a Mönichkirchen jako ráj pro rodiny.

Ráj výhledů je také rájem pro rodiny. Ostatně panoramata nejsou jedinou zajímavostí, kterou zde můžete vidět. Těšit se můžete také na fantastické krápníkové jeskyně, rychlé sjezdy nebo nový úhel pohledu na přírodu. V zimě se oblast Wechsel mění v rodinný kopec, v létě nabízí všestranné aktivity.

Místo, kde se střídají minibiky a horské koloběžky:
Nejlepší tipy na výlety s dětmi.

Není divu, protože zde toho můžete zažít opravdu hodně. Zvláště když se rozhlédnete po zážitkové aréně v letovisku St. Corona am Wechsel. Na vrchol kopce se můžete dostat například po mravenčí stezce Coronas Ameisenpfad, stačí se vždy vydat po stopách královny lesa. Tato 2,5 km dlouhá trasa upravená pro děti s 15 zastávkami vede do příjemné odpočinkové zóny. Na horské dráze Corona Coaster můžete očekávat cokoli, jen ne odpočinek. Oblíbená letní sáňkařská dráha sviští údolím rychlostí až 40 km/h. Na horskou dráhu se mohou vydat děti od 4 let v doprovodu dospělé osoby. Další atrakcí pro celou rodinu je Park motorických dovedností, což je obrovské hřiště pro děti i dospělé. Vhodné místo zde najdou i dvouleté děti. Od simulátoru draka, kde se budete klidně houpat ve vzduchu, přes balanční park, fitness zónu nebo posilovnu z doby kamenné si tu každý najde něco pro sebe - i amatérští sportovci. V minibikeparku se můžete svézt na dopravním pásu do kopce, ze kterého můžete vyjet na jednu ze dvou skvělých tras (od 3 nebo 5 let). Větší milovníky horských kol lákají stezky Wexl Trails, které vytvořili profesionální cyklisté. Cyklisty a jejich koně na kopec vyveze pohodlná soukromá kyvadlová doprava.

V zimě se oblast Wechsel v okolí St. Corona promění v lyžařský ráj pro rodiny s lyžařskou školou, zimním hřištěm pro děti, bobovou a sáňkařskou dráhou, nočním běžeckým lyžováním, nočními diskotékami a nočními slalomy s pochodněmi. Další skvělý tip na zimu: středisko Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee se sjezdovkami od lehkých až po náročné, akcemi v zábavním parku a závodní dráhou s vlastním natáčeným závodním okruhem.

V létě si v Mönichkirchenu můžete užít sjezd na koloběžkách a horských kolech. Adrenalinový zážitek pro celou rodinu uprostřed nádherných horských panoramat. Hned za rohem čeká na děti i dospělé stezka Schaukelweg. 2,7 km dlouhá trasa lemovaná houpačkami a odpočinkovými prvky je připravena pro pilné turisty, na jejímž konci na ně čeká odměna v podobě vyhlídkové plošiny Almschaukel. V klimatických lázních se mimochodem můžete osvěžit v aquaparku a solné lázni, které najdete na tematické stezce "Živá voda". Kromě odpařovacího jezírka, různých biotopů a bažinaté krajiny si zde můžete prohlédnout také naučnou stezku pocitů.

A když už jsme u té turistiky: v regionu Wechsel najdete také fantastické turistické stezky. Obzvláště zajímavé jsou poznávací túry nazvané "Lesní výpravy po stopách vichřic". Malí i velcí dobrodruzi zde prostřednictvím videoklipů průvodce přírodou a krajinou Konrada Rieglera objevují tajemství zdejšího lesa a regionu. Napínavé chvíle jsou zaručeny také na tematické stezce "Divoká voda", kde se na kmenech stromů překonávají horské potoky, vidíte vodopád nebo bivak a během putování vás provází četné informační tabule. Kromě toho nabízí oblast Wechsel mnoho dalších turistických tras vhodných pro rodiny s dětmi.

Kapka na horký kámen:
Dobrý program za špatného počasí.

Před deštěm se můžete schovat v jeskyni Hermannshöhle, kde se můžete projít po vzrušující tematické stezce. Tato největší dolnorakouská krápníková jeskyně se táhne jako labyrint přes 73 vertikálních metrů a je domovem mnoha druhů netopýrů, které zde můžete obdivovat. Před deštěm vás ochrání také muzeum automobilů Aspang, které potěší zejména srdce tatínků.

U alpak a vietnamských selat:
Ubytování pro rodiny.

Na farmě rodiny Wachabauerových nedaleko obce Mönichkirchen se můžete těšit na společnost alpak. O zábavu se však postarají nejen tato mimořádně klidná a přátelská zvířata, ale také jejich vlastní hřiště s trampolínou, které rodičům poskytne chvíle odpočinku. Na ekologické farmě Dissauer ve vesnici St. Corona se kromě kachen, králíků a trpasličích koz prohánějí také vietnamská selata a roztomilí shetlandští poníci. Ti si vždycky pochutnají na pamlsku, než vyběhnou na lesní hřiště s týpí. Na stále zeleném nádvoří na vás čeká také dětské hřiště s věží, houpačkami a pískovištěm.

Velká radost pro nejmenší:
Nejlepší restaurace přizpůsobené pro rodiny s dětmi.

V restauraci Landgasthof Fally v oblasti Ödenkirchen vysoko nad obcí Kirchberg am Wechsel na vás čeká příjemná zahrada s dětským hřištěm a krásná jídelna s kachlovými kamny a nádherným výhledem. Široká nabídka vín a alkoholických nápojů potěší starší hosty, zatímco dětský koutek si získá mladší hosty. Alpengasthof Enzian v Mönichkirchenu má dokonce celou loď, na které si děti mohou hrát na hřišti. Kromě toho je k dispozici dětský koutek, jezírko pro osvěžení ve vodě a vlastní herna, takže rodiče mohou v klidu jíst a užívat si nerušeného klidu.