Tam, kde jsou turistické stezky cílem

Skvělé vrcholové zážitky a osvěžující horská jezera - tipy na výlety s celou rodinou do Hochkaru a Ybbstalských Alp.

Ybbstalské Alpy v krásném regionu Mostviertel dokonale spojují jemné a divoké stránky této oblasti. Zde si můžete užít rodinné výlety nebo načerpat energii během příjemného dne u jezera Lunzer See. Ať už vy a vaši blízcí hledáte cokoli, v Ybbstalských Alpách to určitě najdete.

360stupňový kruhový program:
Nejlepší tipy a výlety pro děti. 

Ybbstalské Alpy představují přirozenou krásu přírody. Obujte si tedy turistické boty a vydejte se do světa dobrodružství v údolí Mendlingtal u obce Göstling an der Ybbs. Přestože jste se ocitli na takzvané "dřevěné cestě", jste na správném místě, abyste si prohlédli poslední funkční dřevařskou stanici ve střední Evropě. Zde můžete obdivovat působivou sílu vody na dřevěných mostech a chodnících o celkové délce 3,5 kilometru. A obdivovat je slabé slovo. Stejně působivá je i procházka chráněnou oblastí Hochmoor Leckermoos. Zde objevíte zcela jiný svět a na naučné stezce rašeliništěm se hravou a pro děti přívětivou formou seznámíte s fascinujícím ekosystémem vzácných živočišných a rostlinných druhů. Jedna dovolená však k poznání působivé přírodní rezervace Ötscher-Tormäuer nestačí. Proto vám nabízíme naše tipy pro rodiny: určitě navštivte jeskyni Ötscher Dripstone s výjimečnými skalními útvary a prozkoumejte přírodní rezervaci s průvodcem. Pro ty, kteří chtějí pokračovat v pěší turistice, doporučujeme také Soví stezku v Dürrensteinské divočině s 8 interaktivními zastávkami.

Ideální odpočinek od celodenní túry? Plavání! Nejlépe se osvěžíte v křišťálově čisté vodě jezera Lunzer See, jediného přírodního jezera v Dolním Rakousku. Na historickém koupališti Strandbad Hollenstein z počátku 20. století s velkým trávníkem a pláží se můžete vydat na průzkum řeky Ybbs na dřevěných lodích zvaných "Sautröge". Vodní radovánky na vás čekají také v solných lázních Ybbstaler Solebad, kde se můžete koupat v horké nebo studené vodě uvnitř i venku. Dětská srdce potěší skluzavky, zatímco dospělí si užijí klid velkého saunového světa.

Pokud vás lákají výšky, je pro vás kopec Hochkar tím pravým místem. Zde na vás čeká 360° Skytour, působivá vyhlídková plošina, na kterou se dostanete pěšky nebo výtahem.

Ybbstalské Alpy připravily horská dobrodružství pro rodiny i v zimě. To proto, že právě v tomto období se otevírají zasněžené svahy hlavních lyžařských středisek Göstling-Hochkar a Lackenhof-Ötscher. Klidnější podmínky nabízí vlek Maiszinkenlift v Lunz am See, Riesenlehen v St. Georgen/Reith a lyžařské středisko Königsberg Hollenstein. Tato malá, klidná lyžařská střediska jsou ideální pro získání prvních lyžařských zkušeností nebo pro lyžování mimo rušné sjezdovky.

Divoké zázraky v Ybbstalských Alpách:
Tipy pro rodiny v případě špatného počasí.

Ideální ochrana proti dešti? Prohlídka jeskyně Hochkarhöhle. Asi před 100 000 lety vznikla v dachsteinských vápencích klenba Ötscherdecke. Hochkarhöhle je s více než 600 metrů dlouhou šachtou a 120metrovým výškovým rozdílem jednou z nejhlubších jeskyní v Dolním Rakousku. Muzeum 5 živlů v Göstlingu si oblíbili malí i velcí návštěvníci. V něm se ve 2. patře nachází svět hraček Bridgeworld. Dospělé potěší - a to nejen za nepříznivého počasí - prohlídka pivovaru Bruckner Bierwelt v Gamingu, po níž bude následovat ochutnávka piva a ovocných šťáv pro děti.

Náš tip na úsporu: Vstup do pivovaru je zcela zdarma po předložení karty Wilde Wunder, kterou získáte zdarma při přenocování u jednoho ze 70 hostitelů zapojených do programu "Wilde Wunder" v horském světě Mostviertel nebo v regionu Mariazeller Land. Tím se vám zdarma otevřou dveře do pivovaru Bruckners Bierwelt i mimo něj. S kartou Wilde Wunder Card máte během své dovolené volný vstup do více než 50 výletních cílů v alpském regionu Mostviertel.

Novinka: V květnu 2021 bude otevřen Dům divočiny v Lunz am See.

Od zvířat ke sportu:
Ubytování pro rodiny.

Kdo stráví rodinnou dovolenou ve Ferienhofu Salcheck, odveze si domů kus štěstí. Zde si můžete vyrobit vlastní talisman, který vám může přinést štěstí ve farmářském kvízu. Kdo chce, může pomáhat ve stáji, krmit krávy a telata nebo si pohladit roztomilé slepičky, zakrslé kozy, selátka, králíky či kočky. Na farmě dokonce žije poník! Hned za rohem se nachází rodinné lyžařské středisko Königsberg. V blízkosti říčního koupaliště se nachází ekologická farma Ziegelau, kde žije mnoho zvířat, ale najdete zde také motokáry a můžete se vydat hledat poklady. Ve sportovním středisku JUFA Hochkar můžete zapomenout na nudu. I když prší, k dispozici je vlastní sportovní hala, stolní tenis, herny, bowling, dětské kino a lezecká stěna. Malí návštěvníci se mohou z 1. patra do přízemí sklouznout po vlastní skluzavce a 14 metrů vysoký létající liščí parkour se postará o jejich maximální vzlet. Uprostřed lyžařského střediska Hochkar se nachází sjezdovka přímo před dveřmi vašeho ubytování a sáňkařská dráha přímo za ním.

Alpská kuchyně a dětský smích:
Restaurace a místa vhodná pro rodiny s dětmi.

Na terase u jezera v Lunz am See si vychutnáte nejen nádhernou kulisu krásného jezera Lunzer See, ale také nejlepší speciality regionu Mostviertel. Gasthof Jagersberger se nachází na kopci Königsberg v Hollensteinu an der Ybbs na idylickém místě. Po jídle se hosté mohou projít zážitkovou bylinkovou zahradou. Na své si zde přijdou i milovníci pěší turistiky a horských kol. Kdo cestuje v oblasti Hochmoor Leckermoos u obce Göstling an der Ybbs, měl by se určitě zastavit na občerstvovací stanici Ablass. Děti se zde mohou zabavit na velkém dětském hřišti, pohladit si zvířata na farmě nebo si prohlédnout místní zemědělské muzeum. A komu se na konci dne nechce odjet, může zde jednoduše přenocovat.