Cyklostezka Thermenradweg – podél kanálu Wiener Neustädter Kanal

Top Cyklistická stezka z Vídeň centrum /Stephansplatz na Südlich von Wiener Neustadt bei Kleinwolkersdorf - fließend weiter auf dem EuroVelo 9 in das Wechselgebiet in den Wiener Alpen

Celá obrazovka
Výškový profil

52,86 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: lehká
 • Trasa: 52,86 km
 • Výstup: 128 Hm
 • Sestup: 37 Hm
 • Délka: 3:35 h
 • Nejnižší bod: 180 m
 • Nejvyšší bod: 286 m
Vlastnosti
 • etapová trasa
 • možnost občerstvení
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • kultura / historie

Detaily pro: Cyklostezka Thermenradweg – podél kanálu Wiener Neustädter Kanal

Krátký popis

Severojižní osa širokým krajem – EuroVelo 9 je součástí evropské sítě dálkových tras a spojuje Baltské moře s Jaderským. Na cestě z Danzigu do Puly prochází přibližně 180 km Dolním Rakouskem. 77 kilometrů dlouhý úsek trasy EuroVelo 9, který propojuje Vídeň s obcí Kleinwolkersdorf bei Wiener Neustadt, se nazývá Thermenradweg (Stezka termálních pramenů).

Popis

Thermenradweg Pro cyklisty s vytříbeným smyslem pro požitek je Thermenregion lákavým revírem, neboť cyklostezka Thermenradweg provádí legendární vinařskou oblastí tím nejkomfortnějším způsobem. Od okraje Vídně pojedete po rovince oblastí Altes Landgut/ Liesing přes Vösendorf, po cestě s příjemným asfaltovým povrchem směrem na Laxenburg a dále sluncem hýčkaným regionem Thermenregion. Cyklostezka Thermenradweg nyní delším úsekem lemuje plavební kanál Wiener Neustädter Kanal přes Pfaffstätten do Wiener Neustadt a dále do Kleinwolkersdorfu. A stále ve výhledu: mírné svahy jihovýchodního okraje Vídeňského lesa, na kterých se tak skvěle daří vínu. 

Oblast termálních pramenů se vyznačuje skvělými vinnými šenky, tzv. Heurige. Trasa skýtá spoustu výhledů a přesto je příjemně rovinatá: zůstáváte v údolí, ale přitom máte neustále v zorném úhlu mírné kopečky Vídeňského lesa. Ke konci se trasa vyšplhá přes Pittental na vrchol Wechsel, kde zmizí ve Steirische. Rozmanitou trasu můžete díky vzorovému napojení na vlakovou dopravu individuálně kombinovat pro ještě lepší požitek z jízdy.

Výchozí bod trasy

Vídeň centrum /Stephansplatz

Cílový bod trasy

Südlich von Wiener Neustadt bei Kleinwolkersdorf - fließend weiter auf dem EuroVelo 9 in das Wechselgebiet in den Wiener Alpen

Popis trasy Cyklostezka Thermenradweg – podél kanálu Wiener Neustädter Kanal

Výchozí bod může být kdekoliv na trase. Jestliže si zvolíte start z Vídně, je až po hranici města k dispozici pestrá síť cyklotras.

Příjezd

Ein Einstieg ist überall entlang der Route möglich. Wählt man den Einstieg Wien, so steht bis zur Stadtgrenze im Süden ein vielfältiges Radwegenetz zur Verfügung.

 

Další informace/odkazy

Verantwortlicher für den Inhalt dieser Tour
Wienerwald Tourismus GmbH
Letzte Aktualisierung: 02.09.2020

Wienerwald Tourismus:

3002 Purkersdorf,
Hauptplatz 11
Tel. +43 2231/621 76,

office@wienerwald.info 
www.wienerwald.info

Tip autora

Napojení z Vídně – Vídeň hlavní nádraží po cyklostezce Laxenburgradweg přes alej Voralberger Allee na cyklostezku Thermenradweg.

Další prohlídky kolem výchozího bodu