EuroVelo 9: Úsek Wiener Neustadt - Mönichkirchen

Top Cyklistická stezka z Wiener Neustadt na Mönichkirchen

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Celá obrazovka
Výškový profil

55,46 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: středně těžká
 • Trasa: 55,46 km
 • Výstup: 794 Hm
 • Sestup: 113 Hm
 • Délka: 3:40 h
 • Nejnižší bod: 267 m
 • Nejvyšší bod: 957 m
Vlastnosti
 • vyhlídky
 • možnost občerstvení
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • kultura / historie
 • tajný tip

Detaily pro: EuroVelo 9: Úsek Wiener Neustadt - Mönichkirchen

Krátký popis

Tento úsek EuroVelo 9 probíhá za doprovodu luk a polí. Neustále v zorném úhlu: vídeňský alpský oblouk. Mírně stoupající cyklostezka pohořím Buklige Welt až do Mönichkirchenu.  

Popis

Jen necelých 50 km je dlouhý úsek trasy EuroVelo 9 vedoucí Vídeňskými Alpami, zato ale okouzluje nádhernou krajinou. Podél úpatí Bucklige Welt se tato trasa zvedá od rovinatého terénu až do alpské krajiny oblasti Wechsel.  

Úsek trasy EuroVelo 9 začíná u brány k vídeňskému alpskému oblouku a přitahuje pohled návštěvníků na nejrůznější tvary kopců a vrcholů srovnatelných s velkým alpským obloukem. 

Výchozí bod trasy

Wiener Neustadt

Cílový bod trasy

Mönichkirchen

Popis trasy EuroVelo 9: Úsek Wiener Neustadt - Mönichkirchen

Úsek trasy EuroVelo 9 procházející Vídeňskými Alpami začíná na nádraží ve Wiener Neustadt. Po opuštění městského prostředí trasa vede přes Katzelsdorf a Lanzenkirchen do Bad Erlachu, k termálním lázním Therme Linsberg Asia. Podél řady vrcholků oblasti Rosalia dojedete až do Walpersbachu. Další průběh trasy vás povede do obcí Pitten, Seebenstein, Scheiblingkirchen-Thernberg a Warth a dále do Grimmensteinu. Nalevo a napravo se kocháte výhledy na kopcovitou krajinu Bucklige Welt a po rovince šlapete do pedálu na EuroVelo 9 přes Edlitz a Thomasberg až do obce Aspang Markt. Odtud pokračujete sportovním tempem dále a přes Aspangberg – St. Peter přijedete do Mönichkirchenu.

Příjezd

Autem po dálnici A2 do Wiener Neustadt. Sjezd na centrum. Jako výchozí bod se doporučuje nádraží směrem na Mönichkirchen.

Jako další alternativu můžete dojet autem do Mönichkirchenu a vydat se na kole po cyklostezce směrem na Wiener Neustadt.

Parkování

Ve Wiener Neustadt je kolem nádraží k dispozici dostatek parkovacích míst.

Pro trasu z Mönichkirchenu  do Wiener Neustadt jsou v k dispozici v Mönichkirchenu parkoviště.

Pro příjezd do Wiener Neustadt se doporučují dráhy Südbahn s mezinárodními rychlíky z Vídně do Grazu.

Díky převozu kol v regionálních vlacích z Wiener Neustadt je možné jet po EuroVelo 9 také směrem na sever, tedy z Aspang am Wechsel do Wiener Neustadt.

Více informací najdete na www.öbb.at

Další informace/odkazy

Wiener Alpen in Niederösterreich, www.wieneralpen.at, +43 / 2622 / 78960

Tady obdržíte zdarma také cyklomapky k vaší trase. Tyto mapky podávají přehled o trase a informace o možnostech občerstvení a zajímavostech k vidění. Nejedná se o skutečnou cyklomapu.

Cyklomapy ve vašem jazyce si můžete objednat zde:

https://www.dolni-rakousko.info/objednat-prospekty

 

Výstroj

Při výjezdech doporučujeme helmu, vhodné oblečení a pevnou obuv. Myslete na ochranu před deštěm a sluncem. Vezměte s sebou dostatek tekutin.

Bezpečnostní informace

Cyklotrasa vede v celé své délce na cyklostezkách mimo silnice. Skvěle se proto hodí také pro rodiny s dětmi. Informujte se předem o předpovědi počasí.

Tip autora

Na cestu zpátky se nabízí možnost využití   železniční tratě z Wiener Neustadt, která vede téměř paralelně s cyklostezkou.

Další prohlídky kolem výchozího bodu