Mravenční stezka v Coroně

Pěší túra z Hostinec Gasthof Orthof

Celá obrazovka
Výškový profil

2,49 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: lehká
 • Trasa: 2,49 km
 • Výstup: 180 Hm
 • Sestup: 180 Hm
 • Délka: 1:00 h
 • Nejnižší bod: 1.010 m
 • Nejvyšší bod: 1.158 m
Vlastnosti
 • okružní trasa
 • vyhlídky
 • možnost občerstvení
 • vhodné pro rodiny s dětmi

Detaily pro: Mravenční stezka v Coroně

Krátký popis

Tady se putuje po stopách královny lesa! Mravenčí stezka „Coronas Ameisenpfad“ v oblasti St. Corona am Wechsel nabízí objevnou výpravu pro rodiny, děti a školy.

Popis

 „Po stopách královny lesa“ vede nová zážitková stezka v St. Coroně kolem 15 naučných a hravých stanovišť. Děti se dozví vše možné o životě a úkolech drobounkého, ale důležitého lesního obyvatele. Zcela oprávněně je mravenec nazýván královnou lesa, vždyť přes dlouhé úseky vleče břemena, jež jsou několikanásobně větší než jeho tělo, staví věže a tunely a udržuje při tom v čistotě louku a les. Zážitková stezka se rozprostírá v délce 2,5 km na Kampsteinu a skvěle se hodí pro rodiny s dětmi. K odpočinku poslouží na nejvyšším bodě túry u vodní nádrže „Relaxační říše“ s lehátky a lavičkami.

Start a cíl túry je u hostince Orthof. Tady také začíná nová letní bobová dráha „Alpine Coaster“, která je zárukou napětí a podráždění nervů pro celou rodinu. Po procházce nebo jízdě na bobové dráze si na posilněnou objednáte výživné nebo sladké pochoutky z hostince Gasthof Orthof. 

Výchozí bod trasy

Hostinec Gasthof Orthof

Cílový bod trasy

Hostinec Gasthof Orthof

Popis trasy Mravenční stezka v Coroně

Ve výchozím bodě u hostince Orthof najdete ukazatel. Na začátku půjdete po cestě nahoru do kopce, kde vás vpravo na okraji lesa přivítá první panel zážitkové stezky. Zde začíná okruh, který se dá projít z různých směrů. Držíte se nejdříve vlevo a procházíte lesem. Po zastavení „Ameisen Reich“ (Mravenčí říše) projdete levotočivou zatáčkou a dojdete k dalšímu stanovišti. Pak se pokračuje doprava asi 100 metrů nahoru přes cestu. Vpravo na okraji lesa se nachází další zastavení. Opět pak vejdete do lesa, držíte se vpravo a dostanete se k dalšímu zastavení. Za následujícím stanovištěm „Arbeiten“ (Práce) následuje levotočivá zatáčka a pokračujete dál, kolem dalšího zastavení, překřížíte lesní cestu a přijdete k zastavení „Sauberkeit“ (Čistota). Tady opět odbočíte doprava zpátky, abyste se dostali na stezku. Po ní jdete kousíček doleva a znovu odbočíte doleva do lesa. Kolem dalšího stanoviště se dostanete na nově vybudovanou cestu. Držíte se nejdříve vlevo, pak vpravo a dorazíta na cestu k bývalé stanici vleku u retenční nádrže. Zážitková stezka vás nyní dovede do Relaxační říše kolem retenční nádrže. Pak putujete dále kolem čtyř stanovišť, vždy rovně po stezce zpátky dolů k hostinci Orthof.

Příjezd

Z Vídně: po jižní dálnici A2, sjezd 69 Edlitz/Aspang, dále po B54 přes Kirchberg am Wechsel, St. Corona am Wechsel a Unternberg až k hostinci Orthof.

Z Grazu: po jižní dálnici A2, sjezd 81 Aspang Markt, dále po B54  přes Aspang Markt a Unternberg až k hostinci Orthof.

Z Brucku/Muru: po S6, sjezd Semmering, dále přes Gloggnitz, Kirchberg am Wechsel, St. Corona am Wechsel a Unternberg až k hostinci Orthof.

Parkování

U hostince Orthof jsou k dispozici parkovací místa.

Vlakem na nádraží Aspang a dále pak autobusovou linkou 1762 (Retter Linien) směr  Kirchberg am Wechsel až do zastávky: Unternberg GH Fahrner, potom cca 1 km pěšky k hostinci Orthof.

Vlakem na nádraží Gloggnitz a dále pak autobusovou linkou 1734  (Retter Linien) směr Kirchberg am Wechsel až do zastávky Hotel Post. Potom na zastávce Postamt přestoupit na autobus 1762 (Retter Linien) směr Aspang Markt až do zastávky Unternberg hostinec Fahrner, potom cca km pěšky k hostinci Orthof.

Více informací na: www.oebb.at , www.vor.at a www.retter-linien.at/fahrplaene

Další informace/odkazy

Verantwortlicher für den Inhalt dieser Tour
Wiener Alpen in Niederösterreich - Wechsel
Letzte Aktualisierung: 26.07.2020

Vídeňské Alpy, www.wieneralpen.at

St. Corona, www.familienarena.at

Výstroj

Nehmen Sie immer geeignete Landkarten mit. Ziehen Sie der Tour angepasste, feste Schuhe an, nehmen Sie Sonnen- und Regenschutz mit sowie Wasser und eine Kleinigkeit zu essen. Nehmen Sie Ihr Mobiltelefon mit und speichern Sie die Notfallnummer der Bergrettung ein: 140

Bezpečnostní informace

Ihre Wanderungen in den Wiener Alpen sollen ein rundum schönes und sicheres Erlebnis werden. Bitte beachten Sie daher Folgendes:

Vorbereitung

Vergewissern Sie sich bei der Wahl der Route, ob sie Ihrer Erfahrung und Ihrer Kondition entspricht. Informieren Sie sich vorab über den Wetterbericht. Das Wetter kann im Gebirge überraschend rasch umschlagen. Gehen Sie daher immer dementsprechend ausgerüstet los (z. B. Regenschutz).

Prüfen Sie, ob die Hütten und Jausenstationen, die Sie unterwegs besuchen wollen, geöffnet haben. Informieren Sie jemanden über die Wahl der Route und Ihre geplante Rückkunft, bevor Sie losgehen.

Doporučené mapy

freytag&berndt WK422

Tip autora

Spojte vaší pěší túru s přenocováním v oblasti Wechsel! Penzion Ödenhof v St. Corona, hned poblíž „Mravenčí stezky“ a bobové dráhy, si lze ihned rezervovat online.

Další prohlídky kolem výchozího bodu