Ahoj na Dunaji!

Z paluby lodě se krajina kolem Dunaje ukazuje ze své nejkrásnější stránky. Tip: plavba mezi městy Krems, Spitz a Melk.

Tak, jak je pestrá krajina kolem Dunaje, jsou pestré i možnosti plavby na tomto velkém toku: od dřevěných kocábek přes luxusní výletní lodě až po rychlé katamarány.

Výlet po Dunaji patří určitě ke zlatému hřebu dovolené v Dolním Rakousku. Především prohlídka Wachau je přímo z řeky nejkrásnější a zároveň nejpohodlnější. Ale také ostatní dunajské oblasti prozradí při plavební prohlídce svá kouzelná místa. 

Ve Wachau zajišťují dopravu od ledna do října mezi městy Krems, Spitz a Melk výletní lodě společností DDSG Blue Danube a Brandner Schiffahrt. Kromě toho vyráží během hlavní sezóny nostalgický parník s lopatkovými koly MS Stadt Wien každou neděli z Tullnu směrem do Wachau. Moderně a razantně se můžete dopravit z Vídně do Bratislavy: Vienna City-Liner, katamarán s tryskovým pohonem, potřebuje na každý směr pouhou 1 hodinu a 15 minut.

Po řece tradičním způsobem
Ale také cestování v útulném prostředí je možné. Schiffmühle Orth/Donau nabízí například plavbu na lodi Tschaike, což je dokonalá napodobenina historické dunajské lodi z roku 1530. A ve Wachau se provozují i plavby na 10 m dlouhých dřevěných loďkách „Wachowia“ und „Hinterhaus“.