Alchymista a bylinková čarodějka

Výlet do bylinkové zahrady: objevte, vyzkoušejte a ochutnejte léčivé byliny v dolnorakouských výukových a ukázkových zahradách.

Od šťovíku až po bršlici kozí nohu: ukázková bylinková zahrada vás za návštěvu odmění znalostmi z léčitelství. A některým tak dodá inspiraci pro vlastní „bylinkovou zahrádku“ – se zkušenostmi přímo od čarodějky nebo bylinkového faráře.

Plné květů a vůní jsou dolnorakouské bylinkové zahrady. Prohlídka stále zelené lékárny pod širým nebem vám zprostředkuje poznatky o známých i vzácných léčivých rostlinách. Biomenu nebo Kneippova lázeň jsou příjemným završením výletu.

Alchymista a bylinkový farář
Odkaz bylinkového faráře Weidingera je ohromný: až do dnešních dob se s láskou udržuje jeho ukázková zahrada v obci Karlstein/Thaya ve Waldviertelu. Vegetariánské polední menu se při pěkném počasí servíruje venku. Rovněž v biohostinci  Bio-Kräuter-Landgasthaus anno 1920 se na stůl podávají pokrmy v biokvalitě a s bylinkami z vlastní zahrádky. Alchymistův park je jedlý úplně celý: tady se pěstují a kultivují regionální druhy ovoce, zeleniny a ořechů.

Dobré bylinkové čarodějky
V nadmořské výšce 900 m leží bylinková ukázková a výuková zahrada v Bad Traunsteinu. Starají se o ni bylinkové tety z Traunsteinu. Své vědomosti předávají zvědavým návštěvníkům. Léčebné síly působí také v bylinkové a zážitkové zahradě Hollenstein: díky Knaippově lázní s chodníkem.