Dolní Rakousko na kolejích

Poznávací cesta jiného druhu: odhalte Dolní Rakousko ze zcela nové stránky. Během příjemné jízdy drezínou v zemi požitkářů.

Pohodlně šlapat na kole po historických kolejích a nerušené se kochat pohledem na míjející faunu a flóru: něco takového je možné jen při jízdě drezínou Dolním Rakouskem, než se pak vydáte dále k četným výletním cílům.

Mostviertelská šlapací drezína:
Tam, kde se požitek setkává s kulturou (od dubna 2020, Lunz am See)

Trasa začíná na nádraží městečka Lunz am See, kde se po úzkých kolejích vydáte podél řeky Ybbs směrem na Göstling. Pro celodenní výlet se nabízí o víkendech kombinace s historickou jízdou vlakem Ötscherland-Express.

Weinviertelská drezína:
s Betty Bernstein za alpakami

Na 12,5 km dlouhé trase z Ernstbrunnu do Asparnu si vychutnáte nádhernou kopcovitou krajinu přírodního parku Leiser Berge. Krásným výhledem do krajiny uchvátí nejvyšší bod trasy, pastviny Draisinenalm, kde kromě vinného šenku zve k zastavení a oddechu také farma s alpakami. Poté pokračujete pomalu z kopce dolů kolem "Grüner Dom", romantického lesíku. A celou cestu mají děti ve svém zavazadle s sebou: Betty Bernstein, která během jízdy vypráví spoustu zajímavostí.