Dolnorakouská velká 5

Medvědi, bílí tygři, vydry a lipicáni: dolnorakouských TOP 5 výletních cílů se zvířaty pro celou rodinu

Šťastní medvědi, bílí tygři, fascinující vlci, ušlechtilí lipicáni a hravé vydry – Dolnorakouských TOP Five zvířecího světa láká k výletu za zvířaty.

„Vier Pfoten“ pro šest medvědů v Arbesbachu
V Medvědím lese (Bärenwald) Arbesbach našli své nové útočiště medvědi, kteří neměli šťastný domov. Tento projekt je umožněn díky práci nadace pro ochranu zvířat „Vier Pfoten“. Impozantní medvědi jsou zde k vidění ve svém přirozeném prostředí. O vaše tělesné blaho se postará restaurace Bärenhof kuchaře Michaela Kolma oceněného několika kuchařskými čepicemi neboli hvězdičkami.

Bílí tygři v Zoo Kernhof
Velbloudí divadlo Kernhof ukrývá kromě velbloudů, lam nebo medvídků mývalů také Bílé Zoo: v nejmodernějším tygřím výběhu Evropy se chovají, cvičí a vychovávají bílí tygři – včetně školky pro tygří miminka. Ve spolupráci s programem na ochranu živočišných druhů zde kromě toho žijí jediní levharti sněžní Dolního Rakouska. Tip: zkombinujte návštěvu ZOO a show!

Lipicáni ve škole na Heldenbergu
Výcvik bílých hřebců se tradičně provádí ve španělské dvorní škole ve Vídni. Od roku 2010 je pro ně k dispozici navíc tréninkové středisko na Heldenbergu. Tady chodí nejstarší koňské plemeno světa se statusem kulturní památky do školy – můžete přihlížet na tréninku.

Ve vymezené části vesničky z doby kamenné se nově prezentuje také sokolí dvůr Aigner`s Falkenhof. Při procházce dvorem nebo při přehlídce dravých ptáků získáte stručný přehled o tom, jak se tito chránění nebo vzácní draví ptáci, jimž hrozí vyhynutí, chovají, připravují na lov a na návrat do jejich přirozeného prostředí.

Drzé vydry ve Schremsu
Děti i dospělí se nemohou nabažit pohledu na vydry v návštěvnickém centru přírodního parku UnterWasserReich ve Schremsu. Tito neúnavní plavci a potápěči dovádějí a hrají si ve svém volném výběhu celý den. Velmi oblíbené u návštěvníků stejně jako samozřejmě u vyder samotných je krmení.