Nádraží Guntramsdorf-Thallern

Nádraží

Popis

Vlakové nádraží Guntramsdorf-Thallern vítá své hosty snovým výhledem na idylické vinice. Na místě bylo zřízeno parkoviště Park & Ride pro přibližně 30 vozidel a také parkoviště pro jízdní kola. Stanice je také vybavena zastřešeným posezením a moderním informačním systémem.

Připojení

Stanice Guntramsdorf-Thallern leží na síti jižní dráhy, a je proto zastávkou vlaků ÖBB ve směru Spielfeld-Straß a Vídeňské hlavní nádraží. K dispozici jsou také přímé spoje na rychlíky S1, S3 a S4.

Kromě linky Südbahn projíždějí vlaky městskou částí Guntramsdorf také po linkách Aspangbahn a Badner Bahhn. Z hlediska místní přepravy cestujících má Badner Bahn ze všech 3 spojovacích linek nejvyšší frekvenci. Vlaky Südbahn obsluhují mnohem méně cestujících a stejně tak nízké jsou i počty cestujících na Aspangbahn.

Freigut Thallern

Ze stanice Guntramsdorf-Thallern dojdete za pouhých 5 minut ke známé stanici Freigut Thallern. Tam, v areálu vinotéky, čekají nejlepší vína z termální oblasti na ochutnání a samozřejmě i na odvoz domů. Klášterní penzion se navíc nachází uprostřed harmonické kulisy Freigutu a poskytuje ideální prostředí pro sklenku dobrého vína s regionálními kulinářskými specialitami na talíři.

Z Vídně na Jadran

Myšlenka vybudovat železniční trať z Vídně na Jadran se zrodila již v roce 1829. Původní hlavní trať, která vedla z Vídně přes Dolní Rakousy do Štýrska ke slovinským hranicím u Spielfeldu-Straßu a dále do Lublaně a Terstu, se dnes táhne přes celou rakouskou hranici a Jaderské moře.Původní hlavní trať, která vedla z Vídně přes Dolní Rakousy do Štýrska ke slovinské státní hranici u Spielfeld-Straßu do Lublaně a dále do Terstu, se dnes táhne po křídelním úseku bývalé Dráhy korunního prince Rudolfa, který se přes Korutany napojuje na italskou hranici Thörl-Maglern.

Místo a příjezd

 • Kontakt

  Bahnhof Guntramsdorf-Thallern

  2353 Gumpoldskirchen
  AT

 • Veřejná doprava
 • Plánování trasy pomocí Google Map

  Plánovač tras Plánovač tras


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings