Nádraží Kirchberg/Pielach

Nádraží

Popis

Nádraží Kirchberg an der Pielach se nachází na údolní trati mariazellské železnice v idylickém Mostviertelu. Nostalgická přijímací budova nabízí veřejnosti přístupné WC a celá stanice je vhodně navržena ve znamení dirndlového keře. Na nádraží bylo zřízeno více než 40 parkovacích míst pro osobní automobily a mopedy a více než 20 míst pro jízdní kola.

Informace o trase

Zastavují zde vlaky Mariazellské dráhy do St. Pöltenu a do Laubenbachmühle a dále do Mariazell.
Nedaleko nádraží se nachází autobusová zastávka, odkud jezdí spoje do centra obce a do Hollensteinu.

Železnice na nádraží

Po téměř dvouleté rekonstrukci bylo v roce 2019 dokončeno muzeum modelové železnice "Bahn im Bahnhof". Věrná replika mariazellské železnice okouzlí návštěvníky propracovanými nástavbami a láskyplnými detaily stanic, tunelů a mostů podél údolní trati z Laubenbachmühle do Erlaufklause.

Tip : Návštěvu muzea železničních modelů si můžete objednat jako kombinovanou jízdenku na jízdu po Mariazellské železnici Himmelstreppe. I cesta do Kirchbergu se tak stává zážitkem.

Turistická stezka Dirndl v Kirchbergu an der Pielach

Nenáročná okružní jízda tržním městečkem Kirchberg an der Pielach vede návštěvníky po Dirndlrundweg na klidná místa podél řeky Pielach, kolem keřů Dirndl, které daly jméno místnímu Skywalk, odkud se mohou náležitě pokochat nádherným výhledem.

Místo a příjezd

 • Kontakt

  Bahnhof Kirchberg/Pielach

  Bahnhofstraße 9
  3204 Kirchberg an der Pielach
  AT

 • Veřejná doprava
 • Plánování trasy pomocí Google Map

  Plánovač tras Plánovač tras


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings