Vlakové nádraží Spitz an der Donau

Nádraží

Popis

Romantické vinice a nevyhnutelný tah Dunaje spolu s romantickými barokními domy lemují rustikální přijímací budovu na nádraží Spitz an der Donau v dolnorakouském okrese Krems an der Donau. Na místě jsou vyvěšeny jízdní řády a sociální zařízení.

Informace o trase

 • Na památkově chráněné trase Donauuferbahn, známé také jako Wachaubahn, se nachází stanice Spitz an der Donau ve stejnojmenném tržním městě.
 • Zde zastavují vlaky na cestě do Emmersdorfu an der Donau a do Kremsu an der Donau.
 • K dispozici je také autobusová zastávka, odkud jezdí spoje do Mühldorfu am Jauerling a do centra Spitz an der Donau.

Více času venku

Historická vinařská vesnice Spitz na místním Tausendeimerbergu je těžké opustit. Četná vyhlídková místa a možnosti rekreace nabízejí každému svým způsobem možnost proměnit svůj drahocenný volný čas v nezapomenutelné chvíle. Na jaře lákají návštěvníky do regionu meruňky, zejména do zámecké zahrady Spitz, které v krajině s dominantním vinařstvím vykreslují okouzlující barvy.

A o zdejších vinařích a vinicích je toho opravdu hodně co vyprávět - zvláštní pohled na ně nabízí trasa vinařské turistické stezky Spitz, která je vhodná pro rodiny s dětmi a začíná i končí na okružní trase vycházející z místního kostelního náměstí.

Těm, které magicky přitahuje rozvodněný Dunaj, doporučujeme, aby se pokochali výhledy během plavby na jedné z dunajských lodí, které kotví přímo ve Špici a zvou vás k objevování zajímavostí regionu pravděpodobně tím nejkrásnějším způsobem.

Odtud začíná cyklistická túra, která je obzvláště vzrušující pro rodiny: Cyklistická túra pro děti Spitz Route 5. Navštívíte 22 kilometrů míst ke koupání a dětská hřiště jsou nebezpečná - zážitek pro velké i malé milovníky volného času.

Tip: Ve vlacích Donauuferbahn lze po předchozí rezervaci přepravovat jízdní kola zdarma - přímo na zastávce ve Spitz an der Donau jsou však k dispozici i kola, která si lze zapůjčit a vyrazit přímo na kole.

Poloha
 • dostupné městskou hromadnou dopravou

Místo a příjezd

 • Kontakt

  Bahnhof Spitz an der Donau

  Bahnhofstraße 6
  3620 Spitz
  AT

 • Veřejná doprava
 • Plánování trasy pomocí Google Map

  Plánovač tras Plánovač tras


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings