Sport a idyla na březích Dyje

V JUFA Waldviertel v městečku Raabs an der Thaya

Kolik hodin má den – kolik dnů trvá dovolená? To se zeptáš, až budeš mít před očima širokou nabídku sportovních a volnočasových aktivit v rezortu JUFA Waldviertel. Ale také si jen tak vychutnáš klid a nádhernou přírodu na březích Dyje – a čas se na chvíli zastaví.

To budeš koukat!

Máš bicepsy? Ne, to není žádná počítačová hra, ale mluvíme o svalech na horní paži. Ty jsou totiž potřeba, když se budeš po naší lezecké stěně (boulder) šplhat nahoru. A na kuželky. Hlavně ale při jízdě na kánoi na řece Thaya (Dyje). To je skutečné dobrodružství! A večer můžeš na chvíli vklouznout do naší bylinkové sauny, kde to krásně voní!

Krásně to voní také v lese. Obzvlášť v národním parku Thayatal. Je tam spousta zvířat, které už v Rakousku není téměř vidět. Ještěrky zelené, raci říční a velmi roztomilé jsou divoké kočky. Poznáš je podle tlustého, huňatého ocasu.

Napínavé jsou také waldviertelské lesy. Leží tam lebka! Obrovská! A obří srdce! Jsou z kamene, z tvrdé žuly. Tyto kameny se nazývají viklany, ačkoliv se vůbec neviklají. Zůstaly tady prostě ležet po poslední době ledové. Takovému kamenu se také říká „bludný balvan“. Co tomu říkáš?

Další informace a dotazy