Natrhejte si ovoce v selské zahradě

Přírodní zahrady a kulturní rostliny v Dolním Rakousku: výlet do zahrad Arche Noah Schiltern, skanzenu Museumsdorf Niedersulz a selských zahrad Weinviertelu.

Tradiční pěstitelství a kultivování původních rostlin: v dolnorakouských ukázkových selských zahradách se hodiny stále nastavují podle sezóny, půdy a počasí. Při návštěvě se projdete po idylických ovocných sadech a loukách a pestrých zeleninových zahradách.

Pěstování ovoce a zeleniny tak jako dříve? Moderní ochrana původních druhů? V selských zahradách od Waldviertelu až po Weinviertel se návštěvníci mohou v klidu porozhlédnout. A odvézt s sebou domů nápady a sazenice.

Polní rarity a rostlinná kultura
V zahradě Arche Noah (Noemova archa) v Schilternu se pěstují staré kulturní rostliny. Barokní ukázková zahrada překvapí různorodostí vzácných druhů. Sazenice a tipy pro vlastní výsadbu lze získat v prodejně. Spoustu podnětů slibuje také návštěva zahrady Weinviertler Bauerngarten: soukromá ukázková zahrada předvede krásu přírodních ovocných sadů a zeleninových zahrad. V originální lisovně se oživuje tradice vinohradnictví.  

Cesta časem do selské vesnice
Předzahrádky selských stavení v plném rozkvětu, bylinkové ostrůvky a zářící záhony zeleniny: skanzen Museumsdorf Niedersulz zve na procházku 18. a 19. stoletím. Přibližně 80 znovu postavených selských stavení, dvorů a kaplí a jejich zahrádky čekají v největším skanzenu Dolního Rakouska na vás.