Po stopách přírody

Když se z přírody stává atraktivita, musí se jednat o léto v horách Dolního Rakouska, protože tady lze přihlížet, jak se příroda rozvíjí a roste.

Že stavby nemusí být jen překážkou, ale také fascinujícím okamžikem, ukazuje Léto v horách Dolního Rakouska. Jsou zde k vidění řeky, jež podmílají horské masívy, kořenové systémy razící si cestu napříč horou a výhledy, při nichž se tají dech.

Nechat všechny překážky za sebou
Příroda je neustále v pohybu. Je protikladem města, kde ve všední den dominují dopravní zácpy, stres a hektika. Právě z toho důvodu jsou naše letní stavební díla zajímavým přerušením každodenního shonu. Vždyť nakonec vás zvou také k zastavení, ale na rozdíl od dopravní zácpy, k velmi příjemnému.

Stavební dílo přírody
Fascinující stavby jsou během Léta v horách Dolního Rakouska k vidění všude. Jsou to řeky, jež si za celá tisíciletí tvrdé práce prorazily svou cestu skalními masívy. Anebo fantastické krápníkové jeskyně, které nebudou nikdy dokončené, ale přesto stále nádherné. Místa k oddechu, na kterých si lze vychutnat klid a osamění.

Naše tipy: TOP 5 staveb Léta v horách
Vodopády Myrafälle se prodírají Vídeňskými Alpami, zatímco divočina Wildnisgebiet Dürrenstein na vrchovišti Hochmoor Leckermoos přiměje k zastavení každého turistu. Na Ötscheru čeká velmi zajímavá stavba v krápníkové jeskyni, zatímco romantická rokle Falkenschlucht Türnitz nabídne klid a ticho. Sílu přírody demonstruje především soutěska Johannesbachklamm Würflach ve všech svých ohromujících podobách.

Výletní cíle