Přírodní hotely a biozahrady

Hotel a ukázková zahrada v jednom: dolnorakouské hotely s bohatými zahradami vaří z čerstvých biosurovin – a nabízejí zelené nekonečno pro krátkou dovolenou.

Pokud jde o blaho hostů, sází stále více hotelů na vlastní zahradu. Ta se udržuje ekologicky, nabízí dostatek klidného místa pro všechny – a znovu ji najdeme v kuchyni: zelenina a bylinky jdou na talíř přímo ze záhonů.

Polední siesta ve stínu košatých stromů? Nebo plody přímo z keře? Vítejte v dolnorakouských hotelích s vlastní biozahradou!

Okno do přírodní zahrady
Vášnivými zahradníky jsou Maria a Josef Huber z penzionu Gästehaus Huber v Arbesbachu. Jejich velká ukázková zahrada je dokonce domovem několika včelstev: pan Huber rád nechá při práci u včelína nahlédnout návštěvníky přes rameno! V rajské zahradě na dvoře Molzbachhof hosté důkladně relaxují na energetickém ostrůvku v koupacím rybníku a v tradiční dřevěné chatě. V přilehlé selské zahradě se kultivují původní odrůdy rostlin. Mlsání dovoleno přímo z keře i záhonu.

Chutný biocyklus
V zahradách přírodního hotelu Naturhotel Steinschalerhof a Steinschaler Dörfl roste asi 1 000 rostlin. Ale nejen k relaxaci byly založeny vzácné biooázy. Bohatá biologická sklizeň – zelenina, ovoce a divoké byliny – odtud putují přímo do kuchyně. A následně se servírují hostům jako místní nebo veganský pokrm – čerstvý a chutný.