Šachy na trávě a zahrada pro mlsání

Dolnorakouské zážitkové zahrady zvou na výlet na čerstvém vzduchu – pro celou rodinu a v blízkosti Vídně.

Šachové figurky na louce, energie proudící čakrami: dolnorakouské nejoriginálnější zážitkové zahrady slibují úžasné dobrodružství. Zábava a dovádění bezpodmínečně žádoucí – při poznávání zahradních světů, energetických míst a slunečních hodin.

Obří spirály a drahokamy

Dobrá nálada zaručena: návštěva zážitkové zahrady vede k bylinkám a k uměleckým výtvorům všeho druhu: zahradní svět pro celou rodinu představují Kittenbergerovy zážitkové zahrady v Schilternu, kde si můžete projít více než 40 zahradních nápadů – výzvou na vytvoření rekordu je největší bylinková spirála světa.  Se zálibou pro rostliny se znovu shledáte ve Světě ametystů Maissau: čakrová cesta nebo zahrada pro mlsání jsou součástí energetické tematické zahrady s fialovým drahokamen v centru pozornosti.

Originální luční kouzlo

Živelnou sílu slibuje Zahrada země a ohně v Neuhofenu. Příznivci čerstvého vzduchu zde odhalí přírodu všemi svými smysly. Jedinečná je Zahrada karikatur Brunn: nadrozměrné čarodějnice a kouzelníci, zvířata a šachové figurky jsou obyvateli veselého areálu. Kamenná umělecká díla fascinují v Parku soch uměleckého muzea Kunstmuseum Waldviertel. A své místo na slunci má Zahrada slunečních hodin od Johanna Jindry.