Header Radfahren neu, © schwarz-koenig.at

7 tipů z redakce, které rozbuší srdce každého cyklisty.

Vychutnejte si svobodu na dvou kolech: cyklistika podél vodních toků nebo bývalých železničních tratí, k nejkrásnějším kulturním památkám nebo vyhlídkám, kolem horských panoramat nebo vinohradů. Máme dostatek důvodů pro výlet na kole v Dolním Rakousku. A na co máte chuť?

Thayarunde, © Waldviertel Tourismus/ishootpeople.at

Thayarunde: na kole jako na kolejích

Kde si dříve se supěním razila svou cestu parní lokomotiva, vychutnávají si dnes na cyklostezce Thayarunde rodiny a cyklisté pohodáři malebnou idylku okolní krajiny. Cesta vede naprosto bez námahy kolem zřícenin a hradů, pozůstatků bývalé železnice nebo kolem sladkých pokušení v podobě volně rostoucích ovocných keřů a stromů, jež lemují cestu a zvou na mlsání.

Číst dále
Euro Velo 6, © (c) Niederösterreich Werbung/ David Schreiber

Dunajská cyklostezka: minimum stoupání, spousta vrcholů

Dunajská cyklostezka se na souši i u vody stala vzorovým žákem mezi cyklotrasami, s nejlepšími známkami za vedení trasy, infrastrukturu a spoustu požitkářských zastavení. Šlapejte do pedálů podél stříbřitě modrého Dunaje na zpevněných cestách nebo klidných venkovských silničkách: Dunajská cyklostezka nabízí ideální kulisu pro vaši dovolenou.

Číst dále
Odpočinek u jezera Lunzer See, © schwarz-koenig.at

Ybbstalská cyklostezka: od Dunaje k alpskému jezeru

Kola místo kolejí ovládla srdce cyklostezky Ybbstalradweg mezi obcemi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See. S plavkami v kole v poklidu jedete na 55 km vstříc svému cíli, kdy se vám otevře pohled na temně zelené jezero Lunzer See ležící pod zříceninou Dürrenstein. Ideální místo sednout si na lávku a nechat plynout myšlenky a chladit znavené lýtkové svaly.

Číst dále
Cyklostezka Traisental-Radweg, © (c) Mostviertel Tourismus/schwarz-koenig.at

Traisentalská cyklostezka pro pouť do Mariazell

Za doprovodu poklidného šumění řeky Traisen vede cyklostezka Traisentalradweg po rovinatých stezkách a klidných vedlejších cestách od Dunaje malebnou vinařskou oblastí údolí Traisental a přes hlavní zemské město St. Pölten až do alpínského Mostviertelu do Mariazell. První úsek z městečka Traismauer do Kerhnofu je lehce sjízdný a skvěle se hodí pro rodiny s dětmi.

Číst dále
Retz, Weinviertel, © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Cyklistika s požitkem ve Weinviertelu

Cyklistika s požitkem: žádné jiné slovo nevystihuje weinviertelské cyklotrasy lépe, vždyť cestou zvou k oddechu a gurmánských zážitkům četné místní „Heurige“ a sklepní uličky. Cyklistické stezky jsou lemovány vinicemi, sklepními uličkami a zajímavými výletními cíly.

Číst dále
Wexl Trails, © Wexl Trails/Christian Kremsl

Wexl Trails – bikování na východním okraji Alp

Cruisovat na panoramatických trailech s širokým rozhledem a při sjezdu prožít dokonalý trailový zážitek – traily Wexl Trails jižně od Vídně jsou jednoduše dostupné a nový MTB-hotspot na východním okraji Alp s půjčovnou kol a bikerskou školou ocení celá rodina.

Číst dále
Kultura a požitek u lesů a luk, © (c) Wienerwald Tourismus GmbH/Raimo Rumpler

Kolo, kultura a požitek u řeky

Pozvolna se rozprostírá kopcovitá krajina na okraji Vídně, kde vodní kanál Wiener Neustädter Kanal otevírá pohled na rozlehlá pole a romantické svahy pokryté vinohrady. V Badenu, kde se koupali již staří Římané a kde si císař František I nechal postavit svou letní rezidenci, láká blahodárné klima a šarmantní atmosféra maloměsta. Náš cyklistickopožitkářskozážitkový tip: hvězdicové výlety na kolech do Laxenburgu nebo údolím Helenental do Mayerlingu.

Číst dále