Top stavby

Všude narazíme na impozantní objekty, které jsou umně postavené - historicky významné a na celém světě nesrovnatelné.

Paleta dolnorakouských unikátních fotomotivů pro perfektní momentku se rozpíná od klasických památek až po architektonická mistrovská díla. Ať fotíte hradní nebo zámecké objekty nebo historické zdi hotelu: tyto instagramové krásky nesmějí chybět v žádném albu z dovolené!

1. Franzensburg / zámecký park Laxenburg

Zámecký park Laxenburg, s obrovskou zelenou plochou, četnými letohrádky a se Starým zámkem patří k nejvýznamnějším památkám historického zahradního umění. Oblíbený motiv k fotografování je romantický hrad Franzesburg (na fotografii), který byl postaven na ostrůvku uprostřed zámeckého rybníka, v němž se v létě prohánějí nejenom kačeny, ale také šlapadla.


2. Hradní zřícenina Aggstein

Zřícenina hradu Aggstein trůní na pravém břehu Dunaje na strmé skále vypínající se přibližně 300 metrů nad Dunajem a téměř 900 let shlíží z houští lesa do údolí Dunaje. Zřícenina Aggstein je opředena mnoha pověstmi. Nejznámější z nich je pověst o růžové zahradě, podle které byli vězni zavíráni na kamenný balkón, kde buď zemřeli hladem anebo skočili dolů vstříc smrti. Pro svůj jedinečný výhled na údolí Dunaje a les Dunkelsteiner Wald se stal hrad vzrušujícím fotomotivem.


3. Hrad Kreuzenstein

Severně od Dunaje, na vyvýšenině lesa Rohrwald, se nad obcí Leobendorf mezi Korneuburgem a Stockerau vypíná impozantní hrad Kreuzenstein. Jeho majestátní poloha v nadmořské výšce 266 m v bezprostřední blízkosti místa setkání Dunaje a Vídeňského lesa předurčila hrad v dřívějších staletích k funkci strategického opevnění. Zvláštnosti hradu jsou již z dálky viditelná strážní věž a oválný tvar pevnosti (na fotografii).


4. Památka světového kulturního dědictví Semmeringbahn

První vysokohorská železnice Rakouska utváří charakter krajiny Vídeňských Alp. Z vyhlídky „20-Schilling-Blick“ na železniční turistické stezce Bahnwanderweg je možné vidět ohromující viadukt „Kalte Rinne“. Jen o pár metrů dále se nachází rozhledna Doppelreiterwarte s neobvyklým výhledem na železnici Semmeringbahn.

Kromě viaduktu platí jako uznávané architektonické mistrovské dílo rovněž hotel Südbahnhotel am Semmering , jenž svým unikátním kulturním programe láká do Dolního Rakouska spoustu letních dovolenkářů .A při troše štěstí a se správnou perspektivou můžete kouzlo retro časů zachytit také kamerou. 


6. Sklepní uličky

Nejznámější sklepní ulička v zemi se nachází na kopci Galgenberg ve Weinviertelu a ukrývá celkem 184 lisoven a sklepů. Název tomuto kopci dala šibenice (německy Galgen), která tady stála až do roku 1828, proto místní tomuto vrcholu láskyplně říkají „Golingbir“. Rovněž uspořádání sklepů je jedinečné, jsou totiž – jako v trpasličí vesničce - postavené ve třech řadách nad sebou.