Venkovské sídlo Oberhof

Dovolená s historií

V roce 1457 je poprvé v listině zmíněn 13 ha velký Oberhof. Tehdy se ještě jmenoval Melchior Hof, na který údajně navazovaly Kaspar a Baltasar Hof. Po 2. světové válce se u pramene statku utábořili Rusové. Protože si tehdejší majitel myslel, že zde zůstanou déle, prodal ji v roce 1955 rodině Pasquali. Krátce poté však panství opustili a podepsali státní smlouvu. Krásně zrestaurovaný nábytek dodnes připomíná doby minulé a dodává tomuto relaxačnímu ostrovu zvláštní atmosféru.

Relaxace s rozmanitostí

Starý šarm v kombinaci s moderními prvky najdete i v pěti pokojích. Ať už se jedná o Geizenberg, Petersberg nebo Hirschwand - každý pokoj má svou zajímavost. Například soukromá předzahrádka nebo možnost pozorovat jeleny za soumraku. Silné zdi zajišťují skutečný klid, protože zde není vždy k dispozici internetový signál. Na druhou stranu na vás každé ráno čeká vynikající regionální snídaně včetně vlastního vaječného menu. A pak se vyrazí: ať už na túru, masáž nebo raději na výlet na elektrokole? V každém případě vám hostitelé rádi poradí a pomohou - a dokonce vás odvezou do vinárny v Sooßu!

Tip: Za pouhých 10 minut dojdete k Reiterhofu - a na lyžaře a milovníky túr na sněžnicích čeká přírodní zasněžená oblast Unterberg!

Více informací a dotazy