Kellergasse Galgenberg Winter, © Niederösterreich-Werbung/Robert Herbst

Císařská gastronomie: z (Vídeňského) lesa, odkud pocházím …

Působivé, imperiální a útulné: jen stěží by některý jiný region dokázal tak výborně přivést své hosty ve studeném ročním období na hřejivé myšlenky.

… musím vám říct, že vánoční atmosféra dýchá ze všech koutů! Předvánoční Vídeňský les (Wienerwald) je skutečně šarmantním místem pro prožití adventního víkendu bez jakéhokoliv stresu. Bloumání po adventní promenádě Badenu, zastavení v kavárně, sladké dárečky nebo jízda kočárem jako za dávných časů: poznejte s námi zimní Baden!

A jsme tady: předvánoční uvolnění

V císařském městě Baden se samozřejmě nabízí nocleh na zámku. Hned vedle parku Doblhoff Park v zimním převleku očekává své hosty imperiální Hotel Schloss Weikersdorf Residenz & Spa s ušlechtile koncipovanými pokoji, spa zónou o rozloze 1.000 m2 a hotelovou gurmánskou restaurací „Růžový kavalír“! Trošku více v městském stylu vítá své hosty At the park Hotel nacházející se naproti kasinu Congress Casino Baden. Náš tip: Nechte si ukázat vinotéku s víny z místního regionu Thermenregion Wienerwald! Večer doporučujeme rezervovat si stůl v tradiční restauraci Gasthof Martinek  a klademe vám na srdce – a na jazýček – pečeni na pivu s bramborovými knedlíky a teplým zelným salátem! Udělejte si pak procházku lázeňským parkem po Badenské adventní míli a historické pěší zóně a vychutnejte si zcela výjimečnou atmosféru! Studené ruce si zahřejte hrnkem svařáku a ochutnejte sladká pokušení na stáncích s vanilkovými rohlíčky a domácím cukrovím. Večer pak příjemně zakončíte v útulném prostředí hotelové sauny!

Výjimečné: skleněný zážitek

Ráno začíná pohodovou a vydatnou snídaní a pokračuje pak ve Weigelsdorfu ve sklářském muzeu „Skleněný hrad“ “ (Glasmuseum „Gläserne Burg“) v Kuchlerhaus: z vnějšku pestrý palác, který uvnitř prezentuje umělecké řemeslo.  Za viděnou určitě stojí ukázka foukání skla a obchod – tady určitě objevíte nějaký unikát pro vás vánoční stromeček! Jednou tak cestovat jako v dobách monarchie? Pak si rezervujte v nedaleké vinařské obci Gumpoldskirchen stylovou jízdu kočárem taženým koňským spřežením zimní (doufejme!) krajinou a vychutnejte si pak zpět v Badenu osminku vína Zierfandler a k tomu svačinu na prkénku ve vinném šenku Heurigenwirt Zierer!

Skvělé: lahodná kultura

V neděli je v plánu Badenská muzejní trasa, přesněji řečeno díla Arnulfa Rainera – která si mimochodem našla své místo v bývalých ženských lázních – a aktuální výstavy v císařském a Beethovenově domě. Malý oběd v At the Park Hotel završí dopolední kulturní program. Ještě máte čas? Pak byste se měli ještě jednou vrátit na pěší zónu! Do kavárny Ullmann, v malebné uličce Schlossergässchen, kde se stále udržuje tradice nedělních odpoledních posezení u kávy podle starých zvyklostí.  Dopřejte si melange a lahodné kaštany v čokoládě! A jako sladkou vzpomínku na zimní cestu v Badenu si bezpodmínečně nechejte nabalit pytlík „pravých badenských kávových bonbonů! A jestli jste se ještě nenamlsali do sytosti, doporučujeme zaskočit na adventní trhy na vodním zámku Kottingbrunn a navštívit stánek Anni-K, která své perníkové anděly a Mikuláše peče výhradně ručně podle (pra)starých receptů a z regionálních surovin. A taky to tak chutná!

Další doporučení pro váš pobyt

Mapa