Vodní zábava a výškové lety

Bezbariérové výletní cíle pro celou rodinu na kopcích a u vody – od dráhy Eibl Jet a Schneebergbahn po lodní plavbu a termální lázně

Výlety bez překážek od razantních po oddechové – přízemní na kopci, ve vzdušných výškách nebo houpavé na vodě: dolnorakouské výletní cíle napříč přírodními živly očekávají své malé i velké návštěvníky.

Oblíbená bobová dráha pro každé počasí EIBL Jet Türnitz je dostupná bez bariér. Razantní dráha se navíc nachází v bájné krajině z luk a pastvin. To je zárukou legrace při sjezdu dolů na straně jedné – a relaxace v přírodě na straně druhé.  

Vysoko nahoru se vyjede ozubenou dráhou Schneebergbahn. V prostřední stanici Baumgartner jsou oblíbené Schneebergbuchteln s marmeládou již celá desetiletí horkým tipem na posilnění. Dále se pak pokračuje do konečné stanice Hochschneeberg – s nadmořskou výškou 1 797 m nejvýše položené nádraží Rakouska.  Rovněž bezbariérový je přístup na lanovku na Rax. Při příchodu do sedla hory Rax se otevře nádherný panoramatický výhled na „velkého bratra“ – horu Schneeberg. 

Rovněž živel voda je sjízdný bez překážek: lodní plavba Brandner Schiffahrt zve ke gurmánskému zážitku na vodě. S výtečnou palubní restaurací se cestuje po krásném modrém Dunaji oblastí Wachau. Přímo do vody lákají Römertherme Baden  - bezbariérový TOP výletní cíl zve k plavání a ponoření.