Thalhof

Umělecký kousek.

V historickém apartmánovém domě to dýchá inspirací ještě dodnes: stranou od městečka Reichenau, na svazích hory Rax, píše Thalhof již po staletí své dějiny (umění). Tato 400 let stará usedlost, usazená uprostřed luk a lesů a nyní po láskyplné rekonstrukci, vás odvede do světa starých dobrých letovisek šlechty a bohatých měšťanů. Atmosféra epochy Fin de Siecle a klid přírody potěší vaši mysl. Ani nepřekvapí, že Sigmund Freud pracoval právě tady na své knize Výklad snů.

Po stopách velkých myslitelů

Apartmány o velikosti 50 – 60 m2 jsou vyzdobeny obrazy známých hostů, jako byl císař František Josef, Arthur Schnitzler, Koloman Moser nebo Josef Hofmann. Starožitnosti a odkryté nástěnné malby se umně snoubí s rychlým internetem, moderním uměním a interiérem uměleckých dílen Wiener Werkstätte. Každý z nich je svými milými detaily pastvou pro oči. Mlsný jazýček zase potěší snídaně s lahůdkami z vlastního statku. A pak už čeká „lesní terapie“ – prostě ven a zhluboka dýchat!

Místo setkávání požitkářů, lovců a pokořitelů vrcholů

Program „Klassik am Thalhof“ nabízí také dnes ve starém plesovém sále široký repertoár skládající s z oper, operet, klavírních a komorních koncertů. Nadšenci lovu se vydávají na lov přímo ode dveří. Turisté milují výstup na Knofeleben. S kabinovou lanovkou Rax se v regionu dávných letovisek vydáte po stopách velkých myslitelů.

Více informací a dotazy