Kde kvetou moštové hrušně: Mostviertelská zážitková cesta za rozkvetlými hrušněmi

Když se výtečná chuť vydá na cestu, pak ji určitě potkáte na naší mostviertelské zážitkové cestě. Právě na jaře, kdy rozkvétá tisíce stromů mezi obcemi Ardagger a St. Peter in der Au.

Naše Mostviertelská zážitková cesta za rozkvetlými hrušněmi pošle chuťové buňky na objevnou túru. Pobavte se v „Heurige“ a ochutnejte typický „Schofkas“, nechte si rozpustit na jazyku ovocnou farmářskou zmrzlinu a vyzkoušejte ušlechtilé destiláty od rakouského mistra světa v pálení vodky.

Když sněží ze stromů …

Bílé květy hrušní každoročně zahalí celý Mostviertel do nádherného kvetoucího hábitu. Den moštu (ovocného vína) dne 28.4. je pak vrcholem moštového jara – perfektní příležitost vydat se do přírody a nechat se hýčkat gurmánskými pochoutkami. Jako například v moštovém šenku „Zur steinernen Birne“ poblíž městečka Waidhofen an der Ybbs, kde čekají domácí pochoutky a destiláty. Nebo v hostinci Landgasthof Bachlerhof v Kematen a.d. Ybbs, u TOP hostinského, který je známý svou vepřovou pečínkou.
 

Tam, kde jsou dobroty doma

Když se taková pochoutka dostane na stůl, vyplatí se nakouknout k producentům. Třeba v moštárně Mostelleria, kde světový mistr v pálení vodky Josef Farthofer vyrábí své ušlechtilé destiláty. Další bod našeho povinného ochutnávkového seznamu: regionální typický ovčí sýr a mostviertelský nápoj „birnencider“ v moštotéce Seppelbauers Mostothek. To nejlepší: v obchodě platí ceny ze dvora! Absolutní nutností je také návštěva u rodiny Gebetsberger, kde na vás čeká legendární a domácí farmářská zmrzlina. Ale pozor: pak už vám běžná zmrzlina nebude chutnat tak, jako dříve!

Doporučení a tipy:

Mapa