V „ráji výhledů“: Zážitková cesta po vrcholech Vídeňských Alp

Jaro, kdy rozkvétá „ráj výhledů“, je nejkrásnějším obdobím pro poznávání oblasti tisíců kopců kolem měst Bad Schönau a Krumbach pěšky nebo na horském kole.

Spát nad mraky nebo přímo na cyklostezce, vychutnat si oceněnou a domácí stravu a mezitím vyzkoušet regionální pochoutky. K jakým zastavením vás unese naše zážitková cesta po vrcholech, se dočtete dále.

Ráj u nohou
Nocovat uprostřed přírody a shlížet shora na svět. Sen, který se v romantické vídeňsko-alpské posteli hostince Gasthaus Triad rodiny Machreich v Bad Schönau stane skutečností. Zde čekají dvě manželské postele obklopené dřevem a prosklenou stěnou, přes kterou se vám naskytne ohromující výhled na Bucklige Welt. A jako by už jen toto nebylo dostatečným požitkem, své hosty hýčká i zdejší vynikající kuchyně oceněná kuchařskými čepicemi.

Po stopách požitků
Kdo by si chtěl Vídeňské Alpy opravdu vychutnat, podnikne pohodlné vyjížďky na vozítkách Segway nebo na elektrokolech anebo předvede klidnou ruku na golfovém ranči, jež se nachází kousek od hostince Triad. Komu vyhovuje více razance, tomu doporučujeme oblíbené MTB trasy – a pana Ottera ze statku Krumbacherhof. Ten je totiž nejen vynikajícím kuchařem, který vaří i vlastní pivo, ale zdejší cyklotrasy zná jako své vlastní boty a má – samozřejmě u sklenice čepovaného piva – připravené ty nejlepší místní tipy.

Á propos, tři speciální, které byste měli vyzkoušet, tady pro vás taky máme: zaprvé chutné vinné pečivo od Denise Pölzlbauer, nejmladší pekařské mistrové v Rakousku, zadruhé zmrzlinářství Blochberger Eisgreißlerei, které – mluvíme z vlastní zkušenosti – vzbudí nestydatou chuť na biozmrzlinu a zatřetí farmářskou prodejnu Bauernmarkt Bad Schönau.

 

 

Doporučení a tipy:

Mapa