Takto chutná jaro: Vinařská jarní cesta údolím Kamptal

V oblasti Kamptal, kolem Langenloisu, umí krásně vstoupit do jarního období: na zážitkové cestě nádhernými sklepními uličkami s ochutnávkou výrazného Veltlínského zeleného nebo Ryzlinku rýnského.

Jakmile zvou vinice opět k procházkám a vinaři otevřou své sklepy, znamená to oslavu příchodu jara do Kamptalu. Samozřejmě stylově s nejlepšími víny a krajovými pochoutkami z vinných šenků. Kde a kdy je to v „údolí vína“ nejkrásnější, se dočtete dále.

Kde si víno dělá jaro

V Kamptalu se víno pije vždy dobře, především ale tehdy, když zve Kamptalské vinařské jaro  na košt a zastavení. To pak totiž vinaři vynesou ze sklepů svá mladá vína a ty nejlepší kapky ušlechtilého moku. K nim se skvěle hodí místní speciality typické pro Heurige (vinné šenky), jako je domácí liptovská pomazánka a čerstvý farmářský chleba z pece, na kterých si můžete pochutnat také v Top-Heurigen Baumgartner ve sklepní uličce  Zöbinger Heiligenstein – anebo ochutnejte sezónní smyslové radosti ve Weinbeisserei Mollands nebo Heurigenhof Bründlmayer. Nejlepší vína od 58 vinařů z oblasti Kamptal můžete ostatně ochutnat během celého roku, a to ve vinotéce Ursin Haus Langenlois, kde si je můžete odnést za cenu ze dvora.

Kamptalská chuťová exploze

Ale nejenom vína jsou silnou stránkou Kamptalu. Sýrárna Hofkäserei Robert Paget například nabízí jedinečné buvolí a kozí sýrové speciality ve svém farmářském krámku s ukázkovou stájí. Daleko za hranicemi Waldviertelu jsou známé také Großauer Edelkonserven s pestem. Pro vytrávení se nabízí procházka po vinařské stezce Weinwanderweg Langenlois, která vás kolem nejznámějších viničních tratí, jako např. tratě Käferberg a záhadných objektů, odvede přímo do 900 let starého sklepení Zážitkového světa vína. A ještě pro vás máme jednu zcela původní chuťovou expedici: Noemova archa (Arche  Noah), strážci kulinářského dědictví. Tady můžete ochutnat a koupit do svého domácího záhonu dávno zapomenuté odrůdy ovoce a zeleniny, jako třeba korunního prince Rudolfa, starou odrůdu jablek, nebo „Velkého Ericha“, raritu mezi rajčaty.

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings