Procházka v přírodě! Zážitková cesta za akcemi Weinviertelu

Ve Weinviertelu se vítá jaro otevřením prvních lahví mladého vína. Kulinářský zážitek všech smyslů, po jehož stopách se vydává naše zážitková cesta.

Weinviertelské tradice jsou plné výjimečné chuti, ne nadarmo se tento region jmenuje po chutné tekutině z hroznů (Weinviertel – vinná čtvrť). Není proto divu, že se každoroční akce „In die Grean gehen“ těší takové oblibě. Co to je a jaké další události vás v rozkvétajícím Weinviertelu čekají, se dočtete dále.

Jaro, na zdraví!

Když vinaři z Weinviertelu vítají jaro a koštují mladé víno, jde o tradici, která se oslavuje každý rok na velikonoční neděli. Tento zvyk má název „In die Grean gehen“ (Procházka v přírodě) a pro všechny znalce a milovníky vína je fixním termínem v kalendáři. Ideální základ na tuto akci si objednáte v hostinci Gasthaus Bsteh ve Wulzeshofenu u Laa an der Thaya, kde vás očekává nejlepší guláš a čerstvé suroviny z  bylinkové zahrádky – ale také růžově květy doputují do hrnce.

Chutný Weinviertel: zlato z květů a šťáva z vinné révy

Požitek vás provází ve Weinviertelu dále. A sice k biovčelařství Blütengold rodiny Obendorfer ve Wilfersdorfu, které nabízí prohlídky včelařství a včelí zážitkové zahrady včetně ochutnávky, než se vydáte ve Vino Versum Poysdorf po stopách hroznů a vína. Zážitkový svět pro celou rodinu, který vás s interakčním programem ve třech jazycích (němčina, angličtina, čeština) vtáhne aktivně do děje a i samotné znalce víny překvapí novými vinařskými vědomostmi. Náš tajný tip ve Weinviertelu  na podívání a ochutnání: procházka sklepní uličkou Wildendürnbach. Tam se nejenom výborně pije víno, ale sklepní ulička obtáčející kopec Galgenberg je velmi zajímavá i po architektonické stránce.

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings