Keyvisual Genussreise, © Raimo Rumpler

Rodinný zážitek v přírodě Vídeňského lesa

Načerpat energii a ochutnat nové, obdivovat přírodu a okusit čerstvý vzduch: Vídeňský les svádí všemi smysly a neustále překvapuje.

Především rodiny si letní Vídeňský les (Wienerwald zamilují pro jeho přívětivost k dětem. A nezáleží, jestli při pěších túrách, jízdě na kole nebo procházkách: před branami Vídně čeká spousta důvodů, proč se vydat na cestu proloženou chutnými pauzami právě sem. Výchozími body pro tuto zážitkovou cestu jsou Klosterneuburg a Wiental, jež mají jeden společný cíl: dobrý vkus a chuť.

Rodiny vítány: naše tipy na lokály
Dětský smích a údiv patří do krásného regionu Vídeňský les stejně jako delší zastavení, ke kterému zve hospůdka Gasthaus Bonka v Oberkirchbachu. My jsme se mimochodem zamilovali do vepřové pečínky pečené na dřevě v peci, která na idylické zahrádce chutná opravdu výtečně. Pátek je u Bonků většinou knedlíkový den, a to s jablečným štrúdlem babičky Bonka jako sladkou tečkou na závěr. A na dobré trávení doporučujeme vlastní pálenku dědečka Bonka, než se na lyžích vrhnete na travnatém svahu dolů. Ano, lyžování na trávě opravdu existuje a ohromně baví i ty nejmenší! (prosíme nahlásit předem). Další doporučeníhodnou zastávkou je restaurace Landgasthaus Stockerwirt v obci Sulz, která se svými regionálními a sezónními pokrmy nejen zajistí gurmánské okamžiky, ale také nasbírá body nabídkou více než 1 300 vín ze sklepa, na které je šéf Georg obzvlášť pyšný.

Určitě navštivte: naše tipy na výlety
Jak vlastně chutná, ten Vídeňský les? Odpověď na tuto otázku se vydal hledat tým Wienerwaldkorb a nyní si můžete v prodejně rodiny Schöny v Breitenfurtu nakoupit regionální produkty, například keksy nebo šunku z Vídeňského lesa. Nás nejvíce ze všeho nadchnul oříškový chléb. Dárkový koš se skvěle hodí jako překvapení pro vaše blízké doma anebo pro „vlastní požitek“ po nebo dokonce během návštěvy přírodního parku Sparbach. Přímo před branami Vídně čeká nejstarší přírodní park Rakouska na své návštěvníky, které potěší volně pobíhajícími divočáky a velkou oborou pro divokou zvěř. Zatímco děti se účastní speciálních tematických prohlídek pro malé lesní průzkumníky anebo řádí na přírodním dětském hřišti, mohou rodiče relaxovat na pohodlných dřevěných lehátkách přímo pod korunami stromů a naslouchat zvukům lesních obyvatel. Zajímavou odbočkou z cesty je hrad Liechtenstein. Za jasného počasí je odtud úžasný výhled do dálav přes celou Vídeňskou pánev!

Kde se zastavují místní: naše tajné tipy
Statek rodiny Wieshaider v Steinrieglu potěší zvířátky i chutí. Idylický dvůr mezi starými zdmi s volně pobíhajícími zvířaty zve každý den na prodej ze dvora. Náš tip: objednejte si předem balíček mladého hovězího! Ve Vídeňském lese se toho dá prožít skutečně hodně. Abyste si mohli vaši dovolenou ve Vídeňském lese skutečně užít, doporučujeme strávit jednu nebo více nocí na statku Wolf-Hof, koňské farmě oceněné 4 květinami uprostřed malebné krajiny obce Pressbaum. Hlavně děti si tento rozsáhlý dvůr s koňskou tlupou a ovocným sadem zamilují. 

Doporučení a tipy:

Mapa