Keyvisual Sommer Marille, © Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer (www.stefanfuertbauer.com)

Večeře ve weinviertelských vinohradech

Když vinná réva čerpá sílu ze sluníčka, sklepní uličky oslavují a turistické stezky rozkvétají, je to znamením příchodu léta do Weinviertelu.

Letní Weinviertel zve na vychlazená bílá vína a znamenitá jídla. Ve spojení s pěší túrou – anebo večeří – mezi vinicemi se z výletu stane zážitková cesta. Kam vedou ty nejlepší, se dočtete tady.

Požitek smyslů: naše tipy na lokály
Když se vaše oči nemohou nabažit idylické krajiny, vaše chuťové buňky jásají nad regionálními lahůdkami a srdce se při vynikajících vínech dostane do správného rytmu, musíte být právě ve Weinviertelu. Například v restauraci „Gasthaus zur Alten Schule“ v Riedenthalu, kde Manfred Buchinger, kuchař oceněný kuchařskými čepicemi, servíruje každý čtvrtek „Running Weinviertel“ se specialitami z hovězího plemene galloway a originální weinviertelské lanýže. V Oberrohrbachu před branami Vídně vás v „restauraci Goldenes Bründl“ oceněné kuchařskou čepicí Gault Millau očekává vynikající jídlo na romantické zahrádce uprostřed lesa. Stejně tak dobře chutná vybraná kuchyně také při stolování „Tafeln in Eibesbrunn“ dne 18. 8. 2017, kde se pod širým nebem podává slavnostní večeře uprostřed vinic. Opravdu chutný je také Hagenbrunn, vždyť tady vás čeká 15 vinných šenků, tzv. Heuriger (což je opravdu unikátní!). Mezi nimi některé oceněné značkou kvality TOP-Heuriger, jako třeba vinný šenk rodiny Deutsch, kde se velké oblibě těší místa pod arkádami v barevné zahradě.

Nenechte si ujít: naše tipy na výrobce
Chléb, pečivo a moučníky chutnají nejlépe přímo čerstvé z pece. Proto doporučujeme navštívit pekařství  Bäckerei Labschütz s muzeem s formami na bábovky a pečení v Niederhollabrunnu a pobočkami ve Stockerau a ve Vídni, kde byste měli bezpodmínečně vyzkoušet Weinviertler Pilgerweckerl, svačinový budíček pro poutníky. Čerstvě posilněni pak můžete pokračovat k okouzlujícímu hradu Kreuzenstein v Leobendorfu. Hrad jako z pohádky byl již místem děje různých produkcí z Hollywoodu. Náš tip: dne 21. 7. 2017 se tady koná akce „Tafeln in Leobendorf“ ze série večeří „Tafeln im Weinviertel“, při kterých se vždy večeře podává na různých výjimečných místech.

A jeden tip na závěr
Cesta do vlastní minulosti a budoucnosti: to umožní napínavá turistická stezka myway Weg v Hagenbrunnu, kde vás v širokém kraji Weinviertelu očekává 7 zastavení života zobrazených prostorově a časově jako zrcadlo. Náš tip: ubytujte se přece v některém z pokojů pro požitkáře u "Kammer und Koppel".

Mapa