Západ slunce na zasněžené  Anna-Alm, © Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Útulné zimní chaty

Dolnorakouské chaty jsou oblíbené zejména v zimě. Není divu, vždyť nikde není útulněji a chutněji.

Tradiční horská chata přímo na sjezdovce, domácí pochoutky a nezapomenutelný výhled – to je sen mnoha. Aby se vaše dovolená stala skutečnou relaxací, potřebujete jen tu správnou adresu.

Co by to bylo za výlet na vrchol bez posezení v horské chatě, za odpoledne na lyžích bez krátké přestávky nebo za zimní dovolenou bez tradiční lyžařské malinkovy? Nebylo by to stejné, že? Proto vám představujeme mimořádně oblíbené chaty, které jsou proslulé svou výjimečnou nabídkou relaxace.

Představujeme vám: naše doporučení na chaty

Almreserlhaus , © NÖVOG/Zwickl

Únik z mlhy: Almreserlhaus

Odtud na vás čekají četné lyžařské a sněžnicové túry kolem Schneebergu a na jeho vrchol. To vše na čerstvém horském vzduchu a s jedinečným panoramatem, které za jasného počasí nabízí výhled až k Neziderskému jezeru.

Číst dále
Waxriegelhaus v zimě, © Waxriegelhaus/Martin Tod

Lahodně kulinářské: Waxriegelhaus

Ne přímo na sjezdovce, ale právě tak s ideální polohou pro lyžařské turisty se nachází chata Waxriegelhaus na hoře Rax. Zde se těžce pracujícím turistům podávají domácí jídla: na hladové turisty čeká pivo waxriegel nebo obrovské waxriegelské knedlíky.

Číst dále
Chata Edelweisshütte, © NÖVOG/Zwickl

Vysoko nahoru: chata Edelweisshütte

K chatě Edelweisshütte v Puchbergu am Schneeberg se dostanete sedačkovou lanovkou Schneeberg. Odtud se vám naskytne úchvatný výhled na údolí Puchberg a stěny nejvyšší hory Dolního Rakouska Schneeberg.

Číst dále