Cyklostezka Piestingtal-Radweg

Top Cyklistická stezka z Markt Piesting nebo Sollenau na Gutenstein příp. Rohr im Gebirge

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Celá obrazovka
Výškový profil

78,42 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: středně těžká
 • Trasa: 78,42 km
 • Výstup: 930 Hm
 • Sestup: 384 Hm
 • Délka: 6:00 h
 • Nejnižší bod: 261 m
 • Nejvyšší bod: 778 m
Vlastnosti
 • etapová trasa
 • vyhlídky
 • možnost občerstvení
 • dostupnost vlakem a autobusem

Detaily pro: Cyklostezka Piestingtal-Radweg

Krátký popis

Cyklostezka plná požitků a zážitků údolím básníků (Ferdinand Raimund), hudebníků (Johannes Brahms) a malířů (Friedrich Gauermann a Leopold Kupelwieser) vede od Markt Piestingu do Gutensteinu. Několik pavilonů podél trasy nabízí náhled do období biedermeieru v letech 1815 až 1848. Výstava v muzeu Waldbauernmuseum v Gutensteinu znovu oživí tyto dávné časy v údolí Piestingtal.

Popis

Napojení na cyklostezku Thermenradweg EuroVelo 9 do Sollenau. Cesta vede přes obce Felixdorf, Steinabrückl a Wöllersdorf cca 22 km do obce Piesting. Odtud stezka pokračuje až do Gutensteinu biedermeierovským údolím a končí po 21 km.

Sportovně založení cyklisté mají možnost si trasu prodloužit ještě o dalších 15 km do obce Rohr im Gebirge.

Charakteristika: Průběžně asfaltovaná a značená cyklostezka. Do Gutensteinu jednodenní vyjížďka pro pohodové cyklisty a rodiny. Další trasa do Rohru má stoupání až 15 procent a je výzvou pro sportovní cyklisty.

Výchozí bod trasy

Markt Piesting nebo Sollenau

Cílový bod trasy

Gutenstein příp. Rohr im Gebirge

Popis trasy Cyklostezka Piestingtal-Radweg

Stezka vede z velkého parkoviště v Markt Piestingu kolem malé elektrárny přes most Piestingbrücke. V Minnatalu hned za Markt Piestingem se nachází rodný dům Leopolda Kupelwiesera. Bohužel není veřejně přístupný. Cesta pokračuje lužní oblastí kolem úpatí zříceniny Starhemberg a po chvilce opět vyjede do otevřeného terénu. Přes louky a lesy projíždíte kolem několika informačních pavilónů a po celkem 6 km dojedete do obce Ober-Peisting. Po dalším kilometru dorazíte do obce Waldegg.

 

Cyklotrasa vede přes Kirchenriegl do čtvrtě Schwarzviertel k přírodní památce – vápencové žíle „Kalksinterader“. Nyní následuje idylický úsek přímo říční krajinou podél řeky Piesting. Konec údolí „Quarb“ se zajímavým zavěšeným mostem stojí za další pohled. Na cestě pak míjíte obce Öd a Reichenthal  a jedete po cyklostezce hustými lesy směrem na Ortmann. V kotlině Pernitzer Becken projíždíte kolem Reimundovy vily a po chvilce lesem jste v Gutensteinu.

Příjezd

A2 po výjezd Baden, držte se vpravo na B210. Na křižovatce s B17 odbočit doprava směr Wiener Neustadt. Po cca 10 km dojedete do Sollenau.

A2 do Wöllersdorfu, držte se vpravo a přes B21 do Markt Piestingu.

Parkování

Jak v Sollenau, tak i v Markt Piestingu je dostatek parkovacích míst.

Vlakem do Sollenau nebo Markt Piestingu.

Více informací na www.öbb.at

Další informace/odkazy

Wiener Alpen in Niederösterreich 2801 Katzelsdorf Schlossstr. 1 Tel. +43/2622/789 60 Fax +43/2622/789 60-50 info@wieneralpen.at www.wieneralpen.at

Zde obdržíte také zdarma cyklomapky k vaší trase. Tyto listy vám poskytnou přehled o trase a informace o možnostech k občerstvení a o zajímavostech. Nejedná se o skutečnou cyklomapu.

Bezpečnostní informace

Piestingtalská cyklostezka vede mimo silnice po značené cestě.

Tip autora

Bike holiday offer: Biedermeier experience

2 Nights with half board in a bicycle friendly establishment, extensive maps and information material, entrance to the Gauermann Museum

perPerson in double room from € 95, -

Valid: May to October 2012

Další prohlídky kolem výchozího bodu