Přírodní park Hohe Wand – pěší turistika nad oblaky

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Celá obrazovka
Výškový profil

6,71 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: lehká
 • Trasa: 6,71 km
 • Výstup: 206 Hm
 • Sestup: 206 Hm
 • Délka: 2:00 h
 • Nejnižší bod: 875 m
 • Nejvyšší bod: 1.039 m
Vlastnosti
 • okružní trasa
 • vyhlídky
 • možnost občerstvení
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • geologické zajímavosti
 • faunistické zajímavosti

Detaily pro: Přírodní park Hohe Wand – pěší turistika nad oblaky

Krátký popis

Pěší okruh národním parkem Hohe Wand se zvířátky k pohlazení, rozhlednou a vyhlídkovou terasou Skywalk. Ideální cíl pro rodiny s dětmi!

 

UPOZORNĚNÍ: Pozor, tato turistická stezka nemusí být při sněhové pokrývce zcela upravena a mohou se vyskytovat kluzká místa. Vstup na vlastní nebezpečí! Dbejte na vhodné vybavení, jako je pevná obuv, hůlky, voděodolné outdoorové oblečení, pokrývka hlavy atd. Také v zimě dostatečně pijte vodu! Myslete na brzké stmívání a trasu pečlivě naplánujte!

Popis

Inverzní počasí – na hřebenech sluníčko, v údolí mlha. Takové inverzní počasí se zřetelně projeví především v horách. Zatímco dole v údolí se celý den převaluje mlha, nahoře na kopcích svítí sluneční paprsky. Není nic lepšího než se vydat nahoru na Hohe Wand a načerpat energii ze sluníčka. Stolová hora Hohe Wand je sice náhorní rovinou, ale přesto ne pořád rovnou, a tak nás pěší túra vede kopcovitým lesem přírodního parku k různým hostincům, k návštěvnickému centru přírodního parku a k vyhlídce „Skywalk“.

 

Vstup do přírodního parku: dospělí 1,80 €  | děti € 1.-  auto € 2.-

Výchozí bod trasy

Hohe Wand, restaurace Gasthof Postl

Cílový bod trasy

Hohe Wand, restaurace Gasthof Postl

Popis trasy Přírodní park Hohe Wand – pěší turistika nad oblaky

Naše pěší túra začíná u hostince Postl a v každém případě se vyplatí malá odbočka k vyhlídkové terase „Skywalk“ neboli „Nebeská stezka“. Jako moře zakrývá mlha vše pod námi, jen ojediněle sem tam vykukují malé vrcholky hor jako ostrůvky. Dokážeme si téměř představit, jak se zde před milióny lety moře rozlévalo až k Hohe Wand. Po tomto ohromujícím výhledu nás stezka vede od hostince Postl kopcovitou lesní krajinou k hostinci Luf (otevřený celoročně, pondělí zavřeno) a dále k hotelu Hochkogelhaus. Přímo u Hochkogelhaus začíná nejdříve úzká, pak pohodlná lesní cesta směrem k hostinci Kleine Kanzel, která nás za přibližně 45 minut dovede k centru přírodního parku Naturpark Zentrum. Na výběr je tady malé zoo, vápenná pec, uhelný milíř, alpinské a vlastivědné muzeum, generační les, dětské hřiště nebo rozhledna. Poté se pokračuje dále k hostinci Postl kolem jeleního výběhu, kde hladoví obyvatelé čekají na návštěvníky, krmení a pohlazení. Odtud pak sledujeme značení k hostinci Gasthof Postl – jde se pořád lehce dolů lesem přírodního parku Hohe Wand zpět do výchozího bodu.

Příjezd

1) A2 – sjezd Wöllersdorf – doprava na B21 směr Gutenstein – odbočit na Dreistetten – Muthmannsdorf – Emmerberg – Gaaden – Stollhof – mýtné (poplatek) – po horské cestě sjízdné celoročně na náhorní plošinu masivu Hohe Wand

 

2) A2 – sjezd Wiener Neustadt West – Weikersdorf – Winzendorf – Emmerberg – Gaaden – Stollhof – mýtné (poplatek) – Hohe Wand

 

3) Od Neunkirchen – Würflach – Willendorf – Höflein – Zweiersdorf – Maiersdorf – mýtné (poplatek) – Hohe Wand

Parkování

Možnost parkování u hostince Postl, hostince Luf nebo u centra přírodního parku – parkoviště u výběhu zvířat

Vlakem z Vídně nebo Grazu do Wr. Neustadt – a odtud dále do Winzendorfu (z Wr. Neustadt jezdí každou hodinu vlak směrem na Puchberg) – z Winzendorfu lze jít pěšky soutěskou Prossetschlucht do Maiersdorfu (5km), odkud pak pěšky dále cca 1 hodinu přes různé výstupy na Hohe Wand;  Nebo ve Wiener Neustadt přestoupit na směr Puchberg am Schneeberg – vystoupit v obci Grünbach am Schneeberg – po modře značené stezce Grafenbergweg se po cca1,5 hodině přijde do sedla k chatě Wilhelm Eicherthütte.

Dále je možné vlak dráhy Gutensteinerbahn (z nádraží Wr. Neustadt) do Oberpiestingu nebo Waldeggu a pěšky od zadní strany na Hohe Wand.

Více informací na  www.oebb.at

Další informace/odkazy

Vídeňské Alpy v Dolním Rakousku, www.wieneralpen.at, +43 / 2622 / 78960

Obec Hohe Wand, www.naturpark-hohewand.at, +43 / 2638 / 883482

Zde dostanete také zdarma turistické letáky pro vaši túru. Na letácích je přehled trasy a informace o možnostech občerstvení. Mějte na paměti, že se nejedná o skutečnou turistickou mapu. 

Výstroj

Vezměte si s sebou vždy mapy dané oblasti, pevnou obuv vhodnou na túry, ochranu proti slunci a dešti a dále vodu a něco malého na jídlo. Nezapomeňte mobilní telefon a uložte si číslo horské záchranné služby pro tísňová volání: 140.

Bezpečnostní informace

Pěší túry ve Vídeňských Alpách by vám měly dopřát krásný a bezpečný zážitek.

Doporučené mapy

freytag&berndt WK5012 ; WK012

Tip autora

Načerpejte sluneční energii v přírodním parku Hohe Wand!

Další prohlídky kolem výchozího bodu