Výlet do Wetterkoglerhausu přes Marienseer Schwaig

Pěší túra z Biotop Mariensee (Neuwald) na Wetterkoglerhaus na Hochwechselu

Celá obrazovka
Výškový profil

3,55 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: středně těžká
 • Trasa: 3,55 km
 • Výstup: 753 Hm
 • Sestup:
 • Délka: 2:00 h
 • Nejnižší bod: 982 m
 • Nejvyšší bod: 1.735 m
Vlastnosti
 • vyhlídky
 • možnost občerstvení
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • trasa po vrcholcích

Detaily pro: Výlet do Wetterkoglerhausu přes Marienseer Schwaig

Krátký popis

Nejkratší cesta k chatě Wetterkogelhaus vede od biotopu v Mariensee, přes Marienseer Schwaig na vrchol Hochwechsel. Příjezd autem do Mariensee je doporučeníhodný!

Popis

Tato pěší túra zahrnuje přístupy ke dvěma chatám: Wetterkoglerhaus a Marienseerschwaig

Četné horské chaty a pastviny neboli „Schwaigen“ na Wechselu skýtají spoustu krás k vidění a nádherné výhledy. Nejvíce ohromující výhled ovšem nabízí horská chata Wetterkoglerhaus, která se svými 1743 m  nad mořem stojí na nejvyšším bodě pohoří Wechsel, na vrcholu Hochwechsel. Jedinečný rozhled do všech stran sahá přes Semmering a Rax až po Schneeberg – a dokonce až za hranice dále do Slovenska a Maďarska. K tomuto výhledu dojdete v nejkratší době od Mariensee. Turistická stezka, která je vhodná pro celou rodinu, vede přes Marienseer Schwaig přímo na vrchol. Na salaši Marienseer Schwaig ochutnáte domácí kuchyni i produkty z vlastní zahrady. Horská chata je dostupná také po tematické stezce Wildwasser . Po výstupu k chatě Wetterkoglerhaus vás i tam očekává další kulinářské hýčkání, například v podobě sekané pečeně. K chatě Wetterkoglerhaus lze rovněž pohodlně dojít od horní stanice sedačkové lanovky na Mönichkirchen, tato trasa leží přímo na   Cestě vídeňským alpským obloukem. Odtud pak můžete pokračovat dále na Arabichl a Feistritzsattel.

Výchozí bod trasy

Biotop Mariensee (Neuwald)

Cílový bod trasy

Wetterkoglerhaus na Hochwechselu

Popis trasy Výlet do Wetterkoglerhausu přes Marienseer Schwaig

Od parkoviště u biotopu jdete po červeně značené turistické stezce s číslem 51. Držíte se vlevo a putujete stále po stezce, které vede kolem Marienseer Schwaig. Odtud pokračujete ještě 1,5 km po turistické stezce až k chatě Wetterkoglerhaus na vrcholu Hochwechsel.

Příjezd

Od Vídně jedete po dálnici A2. Sjedete na sjezdu Aspang-Edlitz a pokračujete po B54 do Aspangu, tam na kruhovém objezdu sjedete na třetím výjezdu (Gutenberggasse ). Odbočíte doprava na Bahnstraße, pak mírně doprava na Mühlgasse. Mühlgasse se stáčí mírně doprava a přechází v Sonneck, odbočíte doleva na L4184. Dále pokračujete po L4184 do Mariensee. Obcí projedete na konec údolí / parkoviště, biotop.

Od Grazu jedete po dálnici A2. Sjedete na sjezdu Pinggau a pokračujete na Haideggendorf. Na kruhovém objezdu sjedete na třetím výjezdu (Steinamangerer Str./B63). Odbočíte doprava na Wechsel Str./B54. Odbočíte doleva na Mönichkirchen a pokračujete po silnici dále na Mönichkirchner  Schwaig/Schaueregg, pak na Neustift am Alpenwald. Dále až do Mariensee. Obcí projedete na konec údolí / parkoviště, biotop.

Parkování

Mariensee: parkoviště biotop na konci údolí, možnost parkování po pravé straně.

Z hlavního nádraží Wiener Neustadt jedete regionálním vlakem směrem Aspang-Markt až na konečnou. Do výchozího bodu využijete taxi nebo regionální autobus 1764 (směr: Mariensee Almbauer) a vystoupíte na zastávce Mariensee Gh Haidbauer. Odtud pokračujete pěšky 40 minut do výchozího bodu túry.

Bližší informace na www.oebb.at , www.vor.at

Další informace/odkazy

Wiener Alpen in Niederösterreich, www.wieneralpen.at, +43 / 2622 / 78960

Výstroj

Vždy s sebou vezměte odpovídající mapu. Na túru si obujte vhodnou pevnou obuv, přibalte s sebou ochranu před sluncem a deštěm a dále vodu a něco malého k jídlu. Nezapomeňte si vzít váš mobilní telefon a uložte si tísňovou linku horské záchranné služby: 140.

Bezpečnostní informace

Pěší túra ve Vídeňských Alpách má být pro vás krásným a bezpečným zážitkem, proto dodržujte následující doporučení:

 

Při výběru trasy se ujistěte, že odpovídá vašim zkušenostem a kondici. Informujte se předem o předpovědi počasí. Počasí se může v horách změnit překvapivě rychle, proto si vždy vezměte odpovídající oblečení a vybavení (např. ochranu před deštěm).

Prověřte, jestli mají otevřeno chaty a občerstvení, které chcete cestou navštívit. Před odchodem na túru informujte další osobu o vaší trase a o plánovaném návratu.

Doporučené mapy

freytag&berndt WK422

Tip autora

Spojte vaší pěší túru s pobytem v regionu Wechsel. Například na pastvinách Mönichkirchner Schwaig v penzionu Koderholt nebo v hotelu Alpengasthof Enzian. Nezapomeňte vzít s sebou na túru kukátko „Wiener Alpen Viewer“ v praktickém ručním formátu!

Další prohlídky kolem výchozího bodu