Ybbstalradweg

Top Cyklistická stezka z Ybbs an der Donau

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Celá obrazovka
Výškový profil

107,27 km Délka

Údaje o trase
 • Obtížnost: středně těžká
 • Trasa: 107,27 km
 • Výstup: 545 Hm
 • Sestup: 152 Hm
 • Délka: 7:00 h
 • Nejnižší bod: 219 m
 • Nejvyšší bod: 611 m
Vlastnosti
 • okružní trasa
 • etapová trasa
 • možnost občerstvení
 • dostupnost vlakem a autobusem
 • vhodné pro rodiny s dětmi

Detaily pro: Ybbstalradweg

Krátký popis

Cyklovýlet z Ybbs an der Donau do Lunz am See.

 

Popis

Přímo podél řeky Ybbs při odbočení z Dunaje vede Cyklostezka údolím řeky Ybbs o délce 107 km směrem na jih. Stále podél řeky Ybbs, od Dunaje až k jezeru Bergsee. Cyklostezka údolím řeky Ybbs nabízí úžasné přírodní a cyklistické zážitky. Pro rodiny a fajnšmekry je mimořádně vhodné samotné srdce trasy mezi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See, to vede z větší části po dřívější železniční trase údolím řeky Ybbs.

Nejprve kopcovitou zemí hrušní – Most, poté alpským regionem Eisenstraße: Cyklostezka údolím řeky Ybbs spojuje nejen řeku Dunaj s jezerem Lunzer See, ale také mírné a divoké vlastnosti oblasti Mostviertels.

Srdce trasy:

Srdce náročných cyklistů rozbuší cyklostezka údolím řeky Ybbs především na hlavní části trasy mezi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See o délce 55 km: zde pokračuje trasa podél bývalé železniční dráhy údolím řeky Ybbs – zcela po rovině, daleko od automobilů, ale neustále blíže řeky. Cyklostezka představuje komplexní umělecké díly složené z elegantního průběhu a pozoruhodné krajiny. Jede se přes pitoreskní mosty a krátkým tunelem, poté se přejede divoce romantickou soutěskou, dále na nás čekají klidné písčité břehy, na kterých si vychutnáme slunce, a křišťálově čistou vodu, narazíme na historickou kovárnu a neustále na vlastními silami vytvořená odpočívadla pojmenovaná „Zeit für s'ich“.

A pro návrat do výchozího bodu použijeme cyklobus a Cyklotaxi Ybbstal.

 

Tip: 3 dny na kole po oblasti Mostviertel

 

Cyklostezka údolím řeky Ybbs nabízí mnoho možností kombinací s jinými cyklostezkami v oblasti Mostviertel a okolí. Tímto tak spojuje Malá cyklostezka údolím řeky Ybbs dodatečně město Waidhofen an der Ybbs s již tradičním kovářským centrem Ybbsitz.

Ale podél cyklostezky údolním řeky Ybbs jsou k dispozici ještě další kombinace cyklostezek.

Výchozí bod trasy

Ybbs an der Donau

Cílový bod trasy

Lunz am See

Popis trasy Ybbstalradweg

Z Ybbs do Amstettenu je to dobrých 20 kilometrů. První kilometry vedou po rovných okresních silnicích sedláckými osadami. U Blindemarkt je povinností zdolat idylicky vypadají horský hřbet s nádherným výhledem. Po sjezdu z hory se cyklostezka údolím řeky Ybbs line směrem k okresnímu městu Amstetten. Pokud je při příjezdu znát ještě nákupní a obchodní atmosféra, prokáže poté řeka Ybbs své úžasné přírodní vlastnosti. Nehledě na drobná stoupání probíhá trasa po rovině až ke kopcovitým a horským kulisám Eisenstraße. Od obce Ulmerfeld utváří cyklostezku desetikilometrový úsek s velkým množstvím cyklotras a silnic. Poté vede cyklotrasa přibližně pět kilometrů těsně kolem průmyslové oblasti až do centra Waidhofen an der Ybbs.

Na jih od Waidhofenu vede odbočka podél Malé cyklotrasy údolím řeky Ybbs do kovářské vesnice Ybbsitz (Malá cyklotrasa údolím řeky Ybbs).

Přes soutěsku Ofenloch vede trasa po bývalé železniční trase dále do Opponitz. Rovným průběhem se vyznačuje profil trasy v horním údolí řeky Ybbs. 14 kilometrů za městem Opponitz se dojede do Hollensteinu, o dalších 11 kilometrů poté do malé obce St. Georgen am Reith. Trasa vede pozvolna směrem do kopce do obce Göstling. Odsud vede závěrečná část o délce 11 kilometrů do Lunz am See. Pak se vám na počítadle kilometrů objeví celkový počet 107 kilometrů.

Pro zpáteční cestu do Waidhofen an der Ybbs se nabízí cyklobus nebo si můžete objednat cyklotaxi Ybbstal. Z Ybbs je k dispozici vlakové spojení do Amstettenu a Ybbs an der Donau.

A kdo by ještě neměl najeto dost, pojede od Lunz am See po Cyklostezka Erlauftalradweg (dříve cyklotrasa Ötscherland) a dále přes údolí Erlauftal opět k Dunaji.

Příjezd

Dálnice A1 Westautobahn, sjezd Ybbs

Železnice (Ybbs), resp. Amstetten a Waidhofen

Podrobnosti o dopravě autem a možnosti parkování: https://www.mostviertel.at/mit-dem-auto-zum-ybbstalradweg

 

Parkování

Podrobnější informace: https://www.mostviertel.at/mit-dem-auto-zum-ybbstalradweg

 

Podrobnosti o dopravě: https://www.mostviertel.at/anreise-und-transfer-zum-ybbstalradweg

Další informace/odkazy

Mostviertel Tourismus GmbH

07482/204 44

www.ybbstalradweg.at

 

Výstroj

Doporučena jsou výletní kola, horská kola nebo městská kola, a jelikož trasa vede po celé délce také po asfaltu, lze jet i na závodním kole (dbejte prosím na únosné tempo!)

 

Doporučené mapy

Cyklomapa "Fluss-Radeln" (Cyklistika kolem řek) s podrobnými mapami cyklostezek

Ybbstalradweg, Ötscherland-Radroute a Meridian-Radroute. K dostání u Mostviertel Tourismus, T 07482/20444, www.mostviertel.at/prospekte

 

Tip autora

Pro rodiny s dětmi je doporučeno srdce trasy mezi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See!

Další prohlídky kolem výchozího bodu