Chata s výhledem

Na výlet, za turistikou a na krátkou dovolenou: dobrý rozhled v dolnorakouském horském světě – vyhlídky z vrcholů Semmering, Rax až po Schneeberg.

Mezi vrcholy Semmering a Ötscher se již těší na své hosty: dolnorakouské chaty s bohatými výhledy do okolí. Za dalekým rozhledem do alpského světa zázraků se dostanete pěšky nebo pohodlně lanovkou, a to po celý rok.

Okna s pohledem na Ötscher nebo zahrádka s výhledem na Vídeňské Alpy – dolnorakouské chaty s úžasným výhledem čekají na návštěvníky v létě i v zimě.

Pokoj s výhledem
Lanovka na Rax vás z údolí dovede přímo k hostinci Raxalpen-Berggasthof. Pro horskou krátkou dovolenou se výborně hodí také Terzerhaus na Gemeindealpe – s výhledem na Mariazell a lanovkou až ke dveřím. Na Schneebergu čeká Edelweißhütte : výhled až po Neziderské jezero a v pokoji se úžasně spí.

Další chaty s výhledem do dálek

  • Pěšky nebo lanovkou se dostanete k chatě Neue Seehütte na Raxu – s výhledem na Vídeňské Alpy a vepřovou pečínkou z pece.
  • Bohaté vyhlídky nabízí také JoSchi Berghaus na Hochkaru, nejvýše položená pizzerie v Rakousku.
  • Jako úžasná vyhlídka je vyhlášena chata Anna-Alm v Annabergu: celý rok leží návštěvníkům u nohou grandiózní krajina Ötscheru.
  • Dalším tipem na výlet do dálav je rozhledna Millenniumswarte na Hirschenkogelu – nejvyšší bod v oblasti Zauberberg Semmering.
  • A také vyhlídková věž na Hohe Wand odmění zdatné turisty výhledem na Schneeberg a Vídeňský les.