PŘEKVAPIVĚ

blízko

Číst dále
Schneeberg mit Peter, © Andreas Jakwerth

Pěší túry v Dolním Rakousku

Cesta je cíl! Dálkové túry nebo poutní cesty, turistika s dětmi nebo se psy, trasy pro fanoušky lezení nebo lehké túry pro víkendové turisty: rozmanitost dolnorakouské krajiny se odráží také v nabídce tras a turistických stezek.

Kdo se vydá na průzkum rozlehlého kraje pěšky, objeví na turistických stezkách v celkové délce 15 000 km fascinující úseky. Kaňon Ötschergräben v Mostviertelu patří k nejkrásnějším turistickým lokalitám Rakouska: divoká voda a ostré skalní útvary se tady střídají s bohatou vegetací. Waldviertelské soutěsky dopřejí zklidnění a turisté ocení především certifikované turistické stezky turistického regionu Jižní Waldviertel. Kdo se vydá na cestu po stezce světového dědictví Welterbesteig Wachau nebo po dálkové turistické stezce Weitwanderweg Nibelungengau, toho uchvátí do svých sítí Dunaj. Na lavičkách s výhledem se nádherně lenoší a zdá se, jakoby se na chvilku zastavil čas. Ve Weinviertelu budete putovat přes mírné kopečky od jedné sklepní uličky ke druhé. Také ve Vídeňském lese se najdou osvěžující stezky ve znamení vína, přírody a kultury. Oproti tomu skutečný kontrast vytváří horský svět Vídeňských Alp: Stezka vídeňským alpským obloukem umožňuje praktické putování od chaty k chatě po skvěle vybavených turistických stezkách a se svými certifikovanými turistickými hotely a vesničkami nabízí naprostý komfort. Mezi pastvinami, horskými boudami a vrcholovými kříži se turisté během Léta v horách Dolního Rakouska cítí výtečně.

Vyhledávání ubytování

Co by vás mohlo ještě zajímat

Turisté na vídeňském alpském oblouku, pohled na panorama hor se Schneebergem , © Wiener Alpen/Florian Lierzer

Dálková turistika

Pročistit si hlavu, vychutnat si přírodu a uniknout daleko od všedního dne: dálková turistika je nejen jednou z nejzdravějších sportovních aktivit…

Číst dále
Medvědí stezka Waldviertel, © BÄRENWALD /Matthias Schickhofer

Tematické stezky

Komu pěší chůze samotná nestačí, může během túry poznat spoustu zajímavostí a zažít napínavé momenty. Třeba na našich naučných a tematických stezkách

Číst dále
Cesta k vlastnímu nitru na Svatojakubské cestě Weinviertel, © Weinviertel Tourismus/ Wurnig

Poutní cesty

Když putují nohy a myšlenky: turistické trasy pro poutníky – od cesty Via Sacra a Vídeňské poutní cesty až po weinviertelskou Svatojakubskou cestu.

Číst dále