Den 2

Fotografická soutěž na Dunajské cyklostezce a tipy pro volný čas. Kdo hledá, najde - na Dunaji.

Pro naše týmy to znamená, že druhý den účastníci šlapou do pedálů. Kdo je první, nemusí být nutně nejrychlejší! Pozadí: krásný modrý Dunaj. Dopravní prostředek: dvě kola. Úkoly: komplexní, kreativní, kulinářské.

Výzva

Dnes se opět šlape do pedálů, protože Dunajská cyklostezka je kromě týmů samozřejmě hlavním hrdinou druhého dne: fotosoutěže Dunajská cyklostezka a tipy pro volný čas. V současné době je největší poptávka zejména po kreativitě a kvalitě. Účastníci dostanou pět různých úkolů nebo kulis, které mají předvést co nejoriginálnějším a nejautentičtějším způsobem. Které to budou, zůstane překvapením až do večera, ale pravděpodobně to nebude příliš snadné. Tolik prozatím; vyhlížející scenérie jsou někdy příjemné, umělecké a jindy překvapivé, ale všechny jsou prostě krásné.

Místo

Dunaj, po němž je pojmenován region Dunajský region, protéká Dolním Rakouskem v délce 286 kilometrů. Na své cestě míjí historické kulturní krajiny, jako je Nibelungengau a oblast Wachau zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, a vine se mezi mírnými kopci Wagramu a podél dlouhé Tullnské pánve, aby se po překročení hranic rakouského hlavního města Vídně v historickém "Römerlandu" Carnuntum Marchfeld spojila s divokou přírodou, starobylým kulturním dědictvím a barokní chutí do života.