Den 5

Víno a zločin. Ve vinařské oblasti Weinviertel se ponoříme do podsvětí.

Pátý den se týmy vydají po stopách Sherlocka Holmese nebo slečny Marplové do vinařské oblasti Weinviertel. Napětí je nedílnou součástí, vždyť je třeba sledovat každou malou stopu. A co si region nemůže nechat ujít: Skleničku dobrého vína, samozřejmě.

Výzva

Místo činu: Vinný sklep. V idylické vinařské obci Poysdorf se týmy vydají na mystickou cestu do podsvětí ve "sklepě v Gstettenu". V temných sklepních chodbách se znovu a znovu setkávají s napínavými hádankami, které mohou vyřešit pouze pomocí logiky a důmyslné intuice. Dobrodružství však začíná již přesunem na místo činu... Nechte se překvapit. V této soutěži se počítá každý bod!

Místo

V tomto malebném kopcovitém regionu severně od Vídně vyrábí nejméně 14 000 vinařů až třetinu rakouského vína. Region lze označit za největší rakouskou vinařskou oblast. Není divu, že i jako hosté vinařské oblasti Weinviertel se zde často setkáte s hroznovou šťávou. Ať už při příjemném pobytu ve vesnici, při pěší turistice nebo příjemné projížďce traktorem po vinicích, na jedné z tradičních slavností vína nebo při výletu do jedné z mnoha idylických sklepních uliček, víno je ve vinařské oblasti na každém kroku.