Vyzařující energii, opředené pověstmi, magické: energetická místa Dolního Rakouska

Jejich přitažlivá síla je jedinečná, pozitivní energie, kterou vyzařují, ještě silnější: načerpejte novou energii na dolnorakouských unikátních energetických místech.

Stará kultovní místa, fantastické kamenné útvary a staré příběhy fascinují ještě dnes. Není divu, jejich energii můžeme sami pocítit, když se jí jen trochu otevřeme. Kde se tato magická místa schovávají a co slibují, se dočtete tady.

Mystické místo setkávání druidů v údolí Yspertal

Místo setkávání druidů je kombinací vnějšího a vnitřního kamenného kruhu postavených ze žulových fragmentů s vysokou koncentrací takzvaných geomantických anomálií, které mohou dokonce vyvolat lehké závratě nebo halucinace. Náš tip: vydejte se na pěší túru tímto tajemným regionem po Stezce druidů - Druidenweg, jejíž početné kameny, tzv. deskovce, a podivné kamenné útvary připomínají někdejší keltská duchovní místa.

Záhadná energetická Kraftarena Groß Gerungs

Kamenná pyramida, zeměkoule, kámen Kierlingstein, Obětní kámen a „In der Klause“: 5 energetických míst s pozitivní energií, kde najdete tělesnou regeneraci nebo zklidnění. Každé z těchto míst má svůj vlastní příběh, nám se obzvlášť líbí ten ke kapli „In der Klause“:  komu se podaří na jedno zatáhnutí lana třikrát rozeznít zvon v kapli, tomu se údajně splní přání. Zkuste své štěstí!

Ohromující kamenné útvary Kogelsteine v Eggenburgu

Podle lidové slovesnosti jsou tyto kamenné útvary zvané Kogelsteine centrem observatoria z doby kamenné, které leží na pahorku s nádherným výhledem na Waldviertel. Za velmi impozantní považujeme kámen tzv. Spaltstein, jež vyčnívá z kopce jako obrovská žraločí ploutev. Náš tip: udělejte si procházku středověkým Eggenburgem, odkud vede turistická stezka přímo k těmto homolovitým kamenům.

Energetická stezka Maria Laach

Přírodou nejen procházet, ale také ji vnímat, čerpat sílu a dobíjet energii: na energetické stezce „Kraftweg“ dlouhé 10 km se na různých zastaveních ponoříte do napínavých témat a míst s pozitivní energií, které na vás přenesou ducha uplynulých časů. Vydejte se na skutečně napínavou objevnou cestu smyslů.

Na cestě časem do keltské vesničky Schwarzenbach

Pohodlná okružní trasa v délce přibližně 2,5 kilometrů začíná na parkovišti Keltenbergu ve Schwarzenbachu a vede ke „Keltenfestplatz“, kde se každoročně koná oblíbený keltský festival. Je také možné si celoročně objednat komentované prohlídky keltským tvrzištěm z 2. století před naším letopočtem a ponořit se do dávno uplynulých časů.