Festspielhaus St. Pölten

Koncertní síň Festspielhaus St. Pölten čeká s programem plným rozmanitosti a nejvyšší kvality.

Festspielhaus St. Pölten prezentuje virtuózní velikány klasiky a hvězdy jazzu, popu, světové hudby a tance!

Světová hudba! 

Několikanásobná vítězka cen Grammy, Angélique Kidjo z Beninu, poctí svou přítomností publikum v St. Pöltenu 28. března 2020. V koncertním sále se tato vyslankyně dobré vůle UNICEF setká s orchestrem Tonkünstler-Orchester a předvede své hudební spektrum od afro-popu přes jazz až po latinskoamerické rytmy v podobě velkých pohnutých melodií. Pod jménem Chilly Gonzales byl Kanaďan Jason Charles Beck v devadesátých letech minulého století povýšen na „prezidenta of the Berlin Underground“, kdy se svým Solo Piano Alben nadchnul jak publikum, tak i kritiky.  Na jednotlivé kousky rozebírá klasické hity popu a rocku a proplétá je takřka zábavně i virtuózně a s velkým citem pro skladatelské řemeslo s bezednou hloubkou komplexního světa klasiky: ve Festspielhaus St. Pölten se Chilly Gonzales ukáže 20. května 2020.  

Klasika!

18. května 2020 zahájí Mozartova Kouzelná flétna KV 620 koncert, který provede diváky cestou od vídeňské klasiky po romantiku. Beethovenův koncert G dur č. 4 op. 58 pro klavír a orchestr, interpretovaný čínsko-americkým pianistou Georgem Li,  ovine sál nádechem romantiky. Podle Roberta Schumana je tento koncert „asi největším dílem Beethovena“. Od Schumana samotného je na programu Symfonie č. 2 C dur op. 61, hluboce osobní dílo, o kterém Schuman říká, že se studováním Bacha a psaním této symfonie vyléčil ze svých depresí. Zahraje také Niederösterreichisches Tonkünstler-Orchester pod vedením svého šéfdirigenta Yutaka Sado. 

Tanec!

Po strhujícím vystoupení s Xenos 2018 se Akram Khan vrací v květnu 2020 zpět do koncertní síně Festspielhaus se svou nejnovější choreografií: rakouská premiéra „Outwitting the Devil“ diváky opět unese do světa starých mýtů, které ztělesní do podoby současnosti. Předlohou pro taneční vystoupení je Poslední večeře od Leonarda da Vinci. Ve století osvícení se odehrává „Un break à Mozart 1.1“: deset tanečníků hip hopu skupiny Compagnie Accrorap am CCN in La Rochelle a deset hudebníků orchestru Orchestre des Champs-Elysées předvede interpretaci koncertních ukázek z Mozartova „Requiem“ a také motivy z díla „Don Giovanni“. Nádherná Mozartova hudba zazní rovněž v moderním tanci choreografa Kadera Attoua, kdy propůjčí současné interpretaci nezlomnou sílu.