Když putují nohy a myšlenky

Poutnictví v Dolním Rakousku: turistické trasy pro poutníky – Via Sacra a Vídeňská poutní cesta až po weinviertelskou Svatojakubskou cestu.

Uvolnit se a najít nový směr – při putování a poutních cestách po nejkrásnějších trasách Dolního Rakouska. Zcela osamoceně nebo ve skupince stejně smýšlejících se putuje celé dny na klidných stezkách do městeček Krems a Mariazell.

Ticho při chůzi. Zklidnění. Nohy se střídají a myšlenky volně plynou: dolnorakouské nejoblíbenější poutní trasy nabízejí mnoho kilometrů pro poklidné putování.

Via Sacra je nejstarší poutní cesta Rakouska. Úsek z Vídně do Mariazell se projde za přibližně pět dnů. Kdo nechce vyrazit sólo, může se připojit k některé z pravidelných poutních cest s průvodcem a putovat společně s lidmi stejného smýšlení. Wiener Wallfahrerweg 06 (Vídeňská poutní cesta 06) jako varianta Via Sacra vás za čtyři dny dovede do Mariazell. Denní dávky 30 km pěší chůze se střídají od lehce schůdných úseků po náročné.

Všichni, kdo hledají smysl života, chtějí utéct před všedním dnem a vypnout, jsou vítáni – v poutním Weinviertelu! Sami nebo na pouti s průvodcem putujete Weinviertelem po oblíbené Svatojakubské cestě – od Drasenhofenu do Kremsu. Nechybí zde ani speciální nabídky jako poutní pasy nebo Svatojakubské víno.