Kunstmeile Krems

Zemská galerie, Hala umění, Muzeum karikatur, Forum Frohner, dominikánský kostel a artotéka dohromady tvoří jednu míli plnou umění na Dunaji.

Na jaře a v létě roku 2020 na vás na umělecké míli Kunstmeile Krems čekají pozoruhodné výstavy Robina Rhodeho nebo Patricie Piccinini, výstava Wachau a výstava Fix a Foxi & Co.

Hala umění Krems oslaví v roce 2020 své 25. narozeniny. V jubilejním roce zde bude od 14. března do 21. června 2020 hostem Jihoafričan Robin Rhode, který představí své performativně grafické práce na výstavě „Memory is theWeapon“. Patricia Piccinini žije v Austrálii a na výstavě „Embracing the Future“ představí své slavné sochy, které vypadají trochu jako člověk, trochu jako zvíře a trochu jako stroj.

Je tomu také 25 let, co Rakousko vstoupilo do Evropské unie - pro karikaturisty, jako jsou Manfred Deix, Gerhard Haderer, Margit Krammer, Michael Pammesberger, Erich Sokol nebo Wolfgang Ammer, bylo toto téma zjevně zlatým dolem, jak dokazuje výstava „Tu felix Austria… zeichne!“ konaná od 16. února. Kdo by je neměl rád - Šmoulové nebo Lucky Luke jsou spolu s mnoha dalšími originály klasických komiksů minulých desetiletí k vidění na výstavě Fix & Foxi XXL od 15. března do 26. října 2020 v Muzeu karikatury v Kremsu.

Další výročí, a to 20 let světového kulturního dědictví UNESCO Wachau, je příležitostí pro výstavu s téměř 500 díly od konce 18. do poloviny 20. století – mezi nimi i malířské ikony Wachau. Od 16. května nabídne výstava uměleckohistorický pohled na tisíce let starou kulturní krajinu. Rozsáhlé sbírce vídeňského právníka Ernsta Ploila bude v příštím roce věnována první velká výstava v Zemské galerii Dolního Rakouska, „Schiele – Rainer – Kokoschka. Der Welt (m)eine Ordnung geben“  (Schiele - Rainer - Kokoschka. Dát světu (můj) řád) je k vidění od 28. března.