Mezinárodní barokní dny v Melku

Od 29. května do 1. června 2020 probíhá vrcholné setkání mistrů Staré hudby v jedinečném prostředí kláštera Melk.

Michael Schade, tenorista a umělecký ředitel festival, sestavil zajímavý festivalový program s mottem „ENG(EL)LAND“, který předvede rozmanitost dávné epochy. Významní umělci a hudebníci ukážou, jak aktuální a svěží jsou ještě i dnes tóny skladatelů Händela a Purcella.

Andělské tóny

Mezinárodní barokní dny v klášteře Melk opět předvedou, kolik fantazie a pestrosti v sobě ukrývá barokní umění. Motto barokních dnů 2020 zní „ENG(EL)LAND“ (An(glie)dělská země). Komorní pěvec Michael Schade a zástup „hvězdných“ hudebníků přenesou ve skladbách Händela, Purcella a Dowlanda pulzující život Londýna do Melku. Výjimečné na barokních dnech v Melku jsou kromě vynikajících umělců, kteří každoročně najdou cestu do Wachau, především dokonalé kulisy, jež hudbě nabízí klášterní kostel, barokní sklep, letní sakristie, zahradní altán nebo také nedaleký zámek Piealach.

Hvězdy staré hudby

V úctyhodném rámci historických objektů letos můžou návštěvníci naslouchat hudbě, kterou ztělesní Fahmi Alqhai a jeho Accademia del Piacere. Mimo jiné také zahrají lautten compagney BERLIN, The Tallis Scholars, Luca Pianca a Giulia Genini, Agnes Palmisano Trio, L’Orfeo Barockorchester a Michi Gaigg a také Paul Gulda. Za obsah programu je odpovědný Michael Schade, který jako každý rok i letos doplní jako zpěvák tým barokních hudebních hvězd. Jako rezidenční orchestr Mezinárodních barokních dnů opět vystupuje Concentus Musicus Wien pod taktovkou Stefana Gottfrieda.