Modrá jezera, průzračné řeky!

Pryč z města a vzhůru do horského léta v Dolním Rakouska – nebo lépe řečeno: na nejkrásnější a nejpřírodnější místa ke koupání pod širým nebem Dolního Rakouska.

Ta nejkrásnější místa ke koupání pod širým nebem pro nás vytvořila příroda. Průzračné vodopády, romantické říční břehy a smaragdově zelená jezera čekají – bez návalu lidí a tlačenic. Za to ale s výhledem na vrcholky hor. Tak mokré Léto v horách Dolního Rakouska ještě nebylo!

Koupání s výhledem na vrchol

Taky už nemáte chuť místo plavání stát v bazénu jako sardinka? Pak pomůže jedno: pryč z města a vzhůru do Léta v horách Dolního Rakouska. Tam čekají přírodní koupaliště pod širým nebem extra třídy s živou přírodní vodou ve vodopádech, potocích, řekách a jezerech. Výhled na vrcholky hor včetně. 

Koupel v divoké vodě

Nádherné Ötscherské příkopy (Ötschergräben) jsou známé svými ohromujícími vodopády.  Koupání ve vodopádech Lassingfall, Mirafall nebo Schleierfall se mimochodem dá výborně spojit s pěší túrou nebo přenocováním na chatě. Hora Wechsel naopak zve na své stezce kolem divoké vody Wildwasserweg k romantickým břehům říček a k idylickým pramenům. 

Vodní pochod k vrcholu

Po 1. vídeňské vodovodní turistické stezce (1. Wiener Wasserleitungsweg)  údolím Höllental můžete kousek kopírovat známý gravitační vodovod po romantické cestičce lemované strmými skálami – a pak si dopřát pauzu v termálních lázních  Fischauer Thermalbad. Naboso lze prozkoumat zajímavou Stezku živé vody (Lebenswasserweg) na Wechselu, kde následujete srážkovou vodu od pramene až k rybníku.