Na kole pohořím Bucklige Welt

Dolnorakouský svět pahorků Bucklige Welt nabízí vše, po čem srdce mountenbikerů touží – a ještě něco navíc.

V kombinaci se spoustou možností sportovního vyžití na horském kole má Bucklige Welt v zásobě kulinářské lahůdky a další aktivity.

Krumbach je rájem dolnorakouského bikerského světa – ne nadarmo se zde koná známý MTB maraton Bike the Bugles. 18 kilometrů dlouhý úsek závodní trasy je sjízdný od Krumbachu přes Kühlriegl do Ransdorfu, Purgstallu a Tiefenbachu a zase zpátky. Dalším tipem na vyjížďku je Hutwisch-Strecke – na osmi kilometrech okruhu klikatícího se kopcovitým terénem v Bucklige Welt zdoláte převýšení 300 metrů. Že je Krumbach mezi mountainbikery tak oblíbený, je také zásluhou Andrease Ottnera, šéfa hotelu Krumbacherhof. Ten je totiž vášnivým kuchařem, sládkem a bikerem v jedné osobě a navíc i průvodcem na různých túrách a ve svém vzorovém hotýlku ještě k tomu provozuje cykloprodejnu včetně půjčovny. Ani pak nepřekvapí, že právě u hotelu Krumbacherhof je start cyklistického závodu „Wir(te) radeln!“.  Na trase dlouhé 240 kilometrů rozdělené do třech celodenních etap se navštíví napříč Dolním Rakouskem sedm TOP hostinských, kteří servírují speciální cyklistické menu. Zavazadla převáží extra doprovodný vůz.

Horká zmrzlina

Milovníci ledového osvěžení na jazyku by si v žádném případě neměli nechat ujít hlavní sídlo zmrzlináře Eis-Greissler v Krumbachu - Master-Ice-Mind Georg Blochberger má i v těch nejtropičtějších dnech na svědomí mezitím již v celém Rakousku fronty dychtící v potu tváře po jeho přírodních zmrzlinových kreacích. Ve zmrzlinové centrále čeká na malé i velké návštěvníky kromě prohlídky výrobny Greissler také impozantní zážitkový svět.

Dále nabízí prvotřídní a kuchařskými čepicemi oceněný restaurant Triad v Bad Schönau lahodnou změnu ke sportovnímu úsilí. Mistr kuchař Uwe Machreich tady nadchne svou klasikou, jako je pravý vídeňský řízek z telecího, smažené kuřátko anebo tří až sedmichodové menu s překvapením. Na tomtéž místě si můžete navíc potrénovat na driving range svůj golfový švih. Další atraktivní volnočasové nabídky s kartou  Niederösterreich-Card nabízejí koupaliště  Burgbad Kirchschlag, skanzen Museumsdorf Krumbach a větrná elektrárna s vyhlídkovou plošinou.