MEKKA

horské cyklistiky

Uphill Flow, Wexl Trails, © Wexl Trails

Bikování v Dolním Rakousku

Dolnorakouská nabídka pro sportovce na dvou kolech je téměř stejně tak rozmanitá, jako samotná příroda regionu.

Rozlehlými lesy nebo svéráznou žulovou krajinou, přes kamenité horské stezky a mírné kopce: v šesti regionech nabízejí bikeparky, trailová centra a nejrůznější trasy ryzí bikerskou zábavu pro všechny věkové kategorie a úrovně znalostí.

Nevysvětlitelná síla tě táhne z města ven. V mžiku jsi tady, uprostřed přírody. S cyklistickou přilbou a v dresu. Prsty brní. Mysl se pomalu uklidňuje.   Svěží vzduch vane kolem uší a do nosu proniká vůně další gurmánské přestávky. Od kol lítají kousky hlíny a štěrku. V tváři se ti odráží urputné soustředění s blaženým úsměvem zároveň.

Miluješ sbírat vzpomínky z dovolené s tvým dvoukolovým parťákem, objevovat přírodu na flowtrailech nebo zdokonalovat své bikerské dovednosti na náročnějších singletrailech? Dolnorakouský bikerský revír má pro každý vkus a každou chuť připravenou síť těch správných trailů.

Kolo a spol.

Pro MTB začátečníky se nejlépe hodí bikeparky a trailová centra, pro ambiciózní mountainbikery pak technicky náročné singletraily s kořeny, kameny a klopenými zatáčkami. O jaký typ tratě a obtížnost nebo sjízdnost se jedná – trekové trasy mají například větší podíl asfaltového povrchu než MTB trasy – je přehledně popsáno na příslušných tabulích. U sdílených trailů, které používají kromě bikerů také turisté, platí bezpodmínečné dodržování bikerských pravidel fair play.  A ať bikujete tam nebo tam, to nehraje vůbec žádnou roli, všude se totiž zaručeně najde vhodná příležitost pozvednout se s dolnorakouskými pochoutkami až na gastronomický vrchol anebo prověřit rozmanitou nabídku ubytovacích zařízení přátelských k cyklistům. 

Po stopách přírody

Granittrail,Weitra-Langschlag, © Waldviertel Tourismus/Erwin Haiden

Mountainbikové trasy

Číst dále
Minibikepark Wexl Trails, © Wexl Trails

Bikování přátelské k rodinám

Číst dále
Wexl Trails, © Wexl Trails/St. Corona am Wechsel

Bikeparky & trailcentra

Číst dále
Gravelbiking v lese, © Jiří Dužár

Regionální tipy

Číst dále
Bild: Wexl Trails, © Stefan Voitl

Typy mountainbikových tras

Číst dále
Surfař na nové vlně, © Daniel Gollner

Surfař na nové vlně

Číst dále
Bike fair play, © Niederösterreich-Werbung/Markus Frühmann

Férová jízda: na horském kole dolnorakouskými lesy

Číst dále
Horská cyklistika v Buckligen Welt, © www.tomasslavik.cz

Mountainbike regiony

Číst dále