Všichni nastupovat!

Další stanice: dovolená, pivo, sladkosti a šafrán. Znáte stanici jen železniční? Nuže dobrá!

Mimořádné, zajímavé a gastronomické. Takto je možné nejlépe popsat nápady našich nádražních vizionářů. Jen s tím rozdílem, že nádraží to bylo včera. Dnes se tady pěstuje šafrán, tráví dovolená, pečou sladké dezerty a vaří pivo. Samozřejmě absolutně v biokvalitě.

Proměň staré na nové

Stará nádraží vyzařují zcela výjimečný šarm. Je to směsice nostalgie, atmosféry odjezdu a příjezdu. V tomto smyslu přemýšleli i rodina Nutz, Wolfgang Stix, Anna Mahonie a Bernhard Kaar – a vnesli na stará nádraží nové nápady.

Sladké mistrovské kousky a nádražní pivo

Anna Mahonie zve do stanice St. Aegyd, kde na dřívějším místním nádraží otevřela svou Süßmeisterei s domácím pokušením. Nedaleko od ní, v Ober-Grafedorfu, přebudoval Wolfgang Stix nádraží na Bahnhofsbräu Styx a z dolnorakouského chmele tady vaří ve výtečná piva.  

Šafrán a dovolená na nádraží

Ekolog Mag. Bernhard Kaar probudil na nádraží Dürnstein se svou  Crocus austriacus znovu k životu tradici pěstování šafránu v Dolním Rakousku a vzbuzuje tímto nadšení u vědců a návštěvníků. Rodina Nutz zve zase na dovolenou na nádraží. Přímo u vstupu do přírodního parku Ötscher-Basis ve Wienerbrucku čekají dva líbivé designerské pokoje pro na hosty milující turistiku a požitek.