Nejzajímavější akce v roce 2022

Tohle si rozhodně nenechte ujít! Výběr nejkrásnějších událostí v roce 2022.

Otevřete si kalendář a vyhraďte si na tyto dolnorakouské akce jeden nebo více dnů! Ať už se jedná o kulinářské, kulturní nebo venkovní akce - v roce 2022 je toho spousta!

Od poloviny února do poloviny března: Guga Hö

Některé termíny pro oblíbené ranní lyžování v regionu Mostviertel je stále možné rezervovat! V ceně je zahrnuto uvítací občerstvení a čaj, exkluzivní lyžování na čerstvě upravených sjezdovkách, jednodenní skipas v příslušné lyžařské oblasti (platný od 6.30 do 16.00) a pozdní snídaně v chatě bohatá na regionální produkty z oblasti Mostviertel.

19. března až 18. dubna: Velikonoční trh na zámku Schloss Hof

Velikonoční trh na zámku Schloss Hof každoročně potěší malé i velké návštěvníky pestrým programem.

26. března až 13. listopadu: Dolnorakouská zemská výstava "Tajemství MARCHFELDU - Člověk. Kultura. Příroda."

Letošní zemská výstava se bude konat na hradě Marchegg. Návštěvníci proniknou do tajemství regionu. V rámci krajinné výstavy zve mnoho partnerů také na zajímavé akce.

1. až 30. dubna: Ybbsiade

Oblíbený kabaretní a kulturní festival Ybbsiade nabídne i v roce 2022 pestrý program, na kterém vystoupí Viktor Gernot, Gernot Kulis, Martina Schwarzmann a Science Busters.

23. a 24. dubna: Po vinařské stezce v regionu Weinviertel

Největší ochutnávka vín v regionu Weinviertel se letos uskuteční 23. a 24. dubna: Po vinařské stezce v oblasti Weinviertel. 250 vinařů na vinařských stezkách otevře své dveře k ochutnávce vína. Je to správná oslava vinného jara v Dolním Rakousku!

23. a 24. dubna: Kamptalské vinařské jaro

Ve dnech 23. a 24. února se bude konat také Kamptalské vinařské jaro. Vinaři z regionů Kamptal, Kremstal a Traisental otevřou dveře svých sklepů k ochutnávce vín.

25. a 26. dubna: Polní zkoušky Mostviertel na vídeňském ruském kole

Na hosty čekají 25. a 26. dubna polní zkoušky Mostviertel s mimořádně pěkným výhledem! Nejlepší šéfkuchaři z regionu Mostviertel (např. Stefan Hueber a Silvia Aigner, Hubert Kalteis, Erich Mayrhofer a Renate Schaufler, Andreas Plappert, Doris Farthofer, Mike Nährer, Theresia Palmetzhofer) připraví vynikající kulinářské experimenty v podobě menu o 6 chodech.

18. až 20. května: festival Waldviertelpur

Díky třídennímu Waldviertelpur na vídeňském náměstí Rathausplatz budete chtít poznat Waldviertel také jako rekreační oblast.

9. června až 16. října: fotografický festival v La Gacilly-Badenu

Motto oblíbeného fotografického festival La Gacilly Baden Photo v roce 2022 zní "NA SEVER!". a tématem bude opět vztah lidí k životnímu prostředí.

14.-19. června: Festival vypravěčského umění!

Nejlepší světoví vypravěči, mimové, akrobaté a hudebníci předvedou svůj talent na "Festivalu vypravěčského umění"! v obci Bad Schönau v regionu Bucklige Welt.

15. června až 20. srpna 2022: Slavnostní stolování v regionu Weinviertel

Slavnostní stolování v regionu Weinviertel slibuje požitek pod širým nebem. Posaďte se ke stolu uprostřed nádherné krajiny regionu Weinviertel, kde se podávají regionální speciality, a nechte se hýčkat špičkovými kuchaři.

Červenec až září: hvězdný šéfkuchař na návštěvě v horské chatě

V rámci akce "hvězdný šéfkuchař" navštíví chatu dva špičkoví šéfkuchaři. Společně vytvářejí výjimečné menu pro hosty na pozadí krásné horské scenérie. Balíček zahrnuje také pěší túru s průvodcem.

1. července až 4. září: Kultura u vinaře

Projekt: Kultura u vinaře letos opět potěší lahodnými kulinářskými specialitami, speciálními víny a spoustou kultury: ať už se jedná o poetry slam, koncert nebo čtení - každý milovník kultury a kulinářství si najde to své!

6. července až 7. srpna: akce Kinder.Musical.Sommer v Schilternu

Rytíř Ritter Rost zve mladé milovníky zahrad na akci Kinder.Musical.Sommer v zážitkových zahradách Kittenberg. Napínavá divadelní hra se strašidelnou hudbou je skvělým zážitkem pro celou rodinu.

29. července až 21. srpna: Festival Stockerau

Komedie omylů "Blecha v uchu" Georgese Feydeaua zavede návštěvníky do Paříže v roce 1900. K vidění v rámci festivalu Stockerau od 29. července do 21. srpna.