Okna s výhledem na Ötscher

Pěší túra na Anna-Alm, chatu s výhledem na Ötscher, akční zážitky na bobové dráze a na koňském hřbetě čekají v Annabergu v Dolním Rakousku.

V zimě patří oblast Annaberg lyžařům a běžkařům – ale v ostatních ročních obdobích je opravdovým turistickým rájem. Rodinné trasy i trasy plné náročných výzev vedou k chatě Anna-Alm nabízející výhled až po Ötscher.

Výhledem na vrcholky Ötscher, Hochschwab a Dürrenstein odmění Anna-Alm na Hennestecku své návštěvníky: jako jedna z nejkrásnějších horských chat Dolního Rakouska stojí na nádherném vyhlídkovém místě v oblasti Ötscheru. Výstup na Anna-Alm ve výšce 1.335 m n. m. je z Annabergu. Tip: asi 20 minut pěšky od chaty Anna-Alm vítá návštěvníky „Genießerhütte“ na Stadleralm

Od pěkných vyhlídek k těm nejkrásnějším v celém kraji
Kromě trasy na Hennesteck se doporučuje krásná pěší túra se spoustou vyhlídek přes Tirolerkogel do Türnitzu. Spousta zajímavých turistických tras prochází přírodním parkem Ötscher-Tormäuer s bohatou flórou a faunou. Kolem vody a neobyčejnou krajinou vede cesta Ötscherskými příkopy. „Rakouský Grand Canyon“ platí jako jedna z nejkrásnějších tras v kraji. Mimochodem: pohodlné zdolání vrcholu je možné po horské železnici.

Lezení, divoká jízda, s uzdou v ruce!
Oblast Ötscheru je tip nejenom pro turisty: lezecké zážitky a adrenalin čekají v lanovém parku Wienerbruck,  pořádnou zábavu plnou zatáček slibuje bobová dráha Eibl-Jet – a na hřbetech haflingů vyrazíte ze dvora Schaglhof na vyjížďku do zeleného Mostviertelu.