Pečení chleba, vyřezávání píšťalek a lisování šťávy

Na biostatku Bio-Bauernhof Höbarten se všechno dělá vlastníma rukama.

V nadmořské výšce 750 m na statku Biohof Höbarten je domov rodiny Winter a jejich koček, králíků, kraviček, ovcí a slepic. A možná už brzy i tvůj, protože tam nahoře je to nejenom úžasné, ale také pěkně dobrodružné.

Zapomeň na dlouhou chvíli: při vyřezávání a dojení krav
Už jste někdy vyháněli krávy z pastvy a dojili? Ne? Tak pak je na čase. Jak se to dělá, ti ukáže rodina Winter ze statku Höbarten. Taky poradí, jak vylisovat čerstvou ovocnou šťávu a vyřezat si vlastní píšťalku. Sedlák Erwin je navíc skvělým traktoristou. Určitě tě jednou vezme s sebou a při jízdě traktorem ti poradí nejlepší triky, jak vylákat od slepic vajíčka.

Statek Biohof Höbarten u přírodního parku Ötscher-Tormäuer
Statek se nachází na dolnorakouské Eisenstrasse (Železné cestě) a u vstupu do přírodního parku Ötscher-Tormäuer. Tady můžeš podnikat nádherné pěší túry a cestou se vyšplhat na různé vyhlídkové platformy. Do batohu si vždy přibal: vlastnoručně upečenou houstičku podle tajného receptu paní Winter. Skvělé možnosti koupání nabízejí mimochodem jezera Erlauf See a Lunzer See, kde se půjčují i loďky. Kdo má raději směr s kopce dolů než do kopce, tomu doporučujeme jízdu na letní bobové dráze Türnitz. A jakmile se vrátíš večer zpátky na statek, čeká tam už na tebe oheň a opékání párků.

Další informace a dotazy